Városlista
2025. február 23, vasárnap - Alfréd

Hírek

2019. Március 25. 17:31, hétfő | Belföld
Forrás: mti

Összefogott az ország egy tisztább környezetért

Összefogott az ország egy tisztább környezetért

A március 18-24. között tartott idei TeSzedd! önkéntes szemétszedési akció sikere azt mutatja, hogy összefogott az ország egy tisztább környezetért

– mondta Weingartner Balázs, az Innovációs és Technológiai Minisztérium fenntarthatóságért felelős államtitkára hétfőn a rendezvény záró sajtótájékoztatóján, Budapesten.

Ismertette, hogy a fenntarthatósági témahéthez kapcsolódó akción az előzetes adatok szerint az idén csaknem 240 ezren regisztráltak 3240 helyszínre.

Megjegyezte: ebben az évben a legtöbb helyszínen több önkéntes vett részt a regisztráltnál, így azzal számolnak, hogy az idén a 300 ezret is meghaladhatja az akcióban részt vevők létszáma.

Wiengartner Balázs hangsúlyozta, hogy az idei sikeres akcióval nem rekordot akartak megdönteni. Bíznak abban, hogy a TeSzedd! akció komplex szemléletformálás is, a társadalomban elfogadott norma lesz rászólni a szemetelőkre – tette hozzá.

Az államtitkár kiemelte, hogy a legaktívabb Pest, Borsod-Abaúj-Zemplén és Veszprém megye volt, a megyeszékhelyek közül Debrecen, Szeged és Pécs, valamint Budapest.

Elmondta, az akcióban csaknem 1100 oktatási intézmény vett részt. A debreceni Tóth Árpád Gimnázium ezer, a mosonmagyaróvári Bólyai János Informatikai és Közgazdasági Szakgimnázium 860, a Pécsi Tudomány Egyetem 750 önkéntest mozgósított.

Csaknem 600 államigazgatási szervezet is részt vett az akcióban, emellett 800 egyéb szervezet, egyesület, civilszervezet. Hatszáz, magánszemély és gazdálkodó szervezet által meghirdetett helyszínen is zajlott a szemétszedés.

Weingartner Balázs közölte, megkezdődött az akcióban gyűjtött rekordmennyiségű szemét elszállítása, a TeSzedd! emblémával megjelölt zsákokat a Nemzeti Hulladékgazdálkodási Szolgáltató (NHSZ) viszi el.

Kérdésre válaszolva az államtitkár elmondta, hogy az akcióban nem szedhető szemét – például egészségügyi, veszélyes hulladék – elszállítására az önkormányzatok 240 millió forint keretre pályázhattak, a jelentkezések elbírálása tart. Várható, hogy a pályázat megvalósulásaként még az idén tavasszal elszállíthatják az önkormányzatok a településekről a szemetet.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Február 22. 08:21, szombat | Belföld

Nagy Márton: az élelmiszerárak csökkentéséért dolgozunk!

Az élelmiszerárak csökkentéséért dolgozunk! - közölte a nemzetgazdasági miniszter a közösségi oldalán, hozzátéve: pénteken egyeztetett az Országos Kereskedelmi Szövetség (OKSZ) képviselőivel az élelmiszerárak alakulásáról.

2025. Február 22. 08:17, szombat | Belföld

Orbán Viktor szerint nagy löketet kaphat a magyar gazdaság

Magyarország a békére vette fel a lapot - mondta a miniszterelnök pénteken a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában

2025. Február 21. 08:10, péntek | Belföld

Megkezdődött a trieszti, magyar adriai kikötő építése

Megkezdődött a trieszti magyar kikötő építése, a kormányt a gazdasági racionalitás vezette, amikor 2018-ban a beruházás mellett döntött -

2025. Február 20. 08:00, csütörtök | Belföld

Orbán Balázs szerint Orbán Viktor előre megmondta

Fejvesztett kapkodás indult az európai vezetők között, pedig minden a forgatókönyv szerint alakul, csak nem az ő forgatókönyvük szerint, hanem Orbán Viktor forgatókönyve szerint