Városlista
2025. június 28, szombat - Levente, Irén

Hírek

2019. Március 13. 12:03, szerda | Belföld
Forrás: mti

Összesen 27 milliós bírságot szabtak ki egy illegális fémtelepre

Összesen 27 milliós bírságot szabtak ki egy illegális fémtelepre

Több mint öt tonna fémhulladékot foglaltak le egy engedély nélkül működő telepen a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) pénzügyőrei Kecskemét közelében.

A pénzügyőrök engedély nélküli fémkereskedelmi tevékenység gyanúja miatt vizsgálták át egy magánszemély ingatlanját. Ott mintegy 30 köbméternyi fémkereskedelmi engedélyköteles anyagot, egyebek mellett szétbontott járművek karosszériáit, motoralkatrészeit, mosógépeket, hűtőszekrényeket, kábeleket és egyéb háztartási fémhulladékokat találtak – tájékoztatta a NAV Bács-Kiskun Megyei Adó- és Vámigazgatóságának sajtóreferense szerdán az MTI-t.

Márkus Réka kifejtette: a tulajdonos szerint az 5520 kilogramm fémhulladékot ismeretlen személyektől vásárolta meg, nagyjából összesen 235 ezer forintért.

A fémhulladékot a NAV munkatársai lefoglalták. A bírság összege várhatóan meghaladja majd a 27 millió forintot.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 28. 08:40, szombat | Belföld

Szijjártó Péter: a kínai BYD újabb nagyberuházása 620 új munkahelyet teremt Komáromban

A kínai BYD 32 milliárd forint értékű beruházással új elektromosbusz-gyártó üzemet épít Komáromban, amelynek köszönhetően 620 új munkahely jön majd létre

2025. Június 28. 08:38, szombat | Belföld

E.ON: informatikai átállás miatt késhetnek az MVM Next elszámoló számlái

Az E.ON Hungária Csoport informatikai átállása miatt az MVM Next elszámoló számlái akár 3 hetet is késhetnek - közölte az E.ON és az MVM Next pénteken az MTI-vel.

2025. Június 28. 08:32, szombat | Belföld

Másodfokú hőségriasztás lép életbe hétfőtől

Másodfokú hőségriasztást rendel el a HungaroMet Zrt. előrejelzése alapján az országos tisztifőorvos Magyarország teljes területére hétfő 0 órától július 4., péntek 24 óráig

2025. Június 28. 08:30, szombat | Belföld

Orbán szerint a Vokssal megállították Ukrajna uniós csatlakozását

A Voks 2025 több mint 2 millió szavazatával megállítottuk Ukrajna európai uniós csatlakozását - jelentette ki a miniszterelnök pénteken, a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország című műsorában.