Hírek
2021. Március 12. 11:57, péntek |
Külföld
Forrás: mti - illusztráció: MTI/Mónus Márton
Ötven országban engedélyezték az orosz Szputnyik V vakcina használatát
Namíbiában is bejegyezték, és ezzel együtt immár 50 országban engedélyezték az új koronavírus-járvány elleni Szputnyik V vakcina alkalmazását
- közölte csütörtökön az orosz oltóanyagok fejlesztését finanszírozó Oroszországi Közvetlen Befektetési Alap (RFPI).
Az RFPI rámutatott, hogy azoknak az országoknak az összlakossága, ahol az első orosz vakcinát bejegyezték, meghaladja az 1,3 milliárdot. A TASZSZ belgrádi forrásra hivatkozva azt írta, hogy a Szputnyik V gyártása május 20-ig megkezdődik a belgrádi Torlak virológiai intézetben.
Oroszországban a csütörtökön közzétett hivatalos adatok szerint az igazolt új fertőzöttek száma az elmúlt napon 9270-nel 4 360 823-ra emelkedett. A napi növekmény 0,21 százalékos, és már harmadik napja alatta marad a 10 ezernek. Az új esetek 11,4 százaléka tünetmentes.
Az aktív fertőzöttek száma 310 556-ra csökkent, míg a halálos áldozatoké 459-tel 90 734-re nőtt, a felépülteké pedig 14 006-tal 3 959 533-ra emelkedett.
Oroszországban a járvány kezdete óta több mint 114,2 millió, az elmúlt napon pedig mintegy 184 ezer laboratóriumi tesztet végeztek el. Új koronavírusos fertőzés gyanújával 517 797 embert tartanak orvosi megfigyelés alatt.
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 14. 07:31, péntek | Külföld
Ukrán miniszterelnök: a korrupciós botrány miatt minden állami vállalatot ellenőriznek Ukrajnában
Az energetikai szektorban leleplezett korrupciós ügy miatt minden állami vállalatot ellenőriznek Ukrajnában - jelentette be Julija Szviridenko miniszterelnök csütörtökön a Telegramon.
2025. November 13. 07:27, csütörtök | Külföld
Újraindulhat az amerikai kormányzat működése, a Kongresszus elfogadta az átmeneti költségvetést
Az amerikai Kongresszus alsóháza elfogadta a szövetségi intézmények finanszírozásáról szóló, így a kormányzati működés újraindulását lehetővé tevő átmeneti költségvetési törvényt szerdán.
2025. November 12. 07:25, szerda | Külföld
Budapesti békecsúcs - Szergej Lavrov: Moszkva kész megvitatni Washingtonnal a találkozó előkészítésének folytatását
Oroszország továbbra is kész megvitatni az Egyesült Államokkal a budapesti csúcstalálkozó előkészítésének folytatását -
2025. November 09. 09:50, vasárnap | Külföld
Ukrajnai háború - Kreml: nem lehet előre jelezni a budapesti csúcs időpontját
Nem lehet előre jelezni a budapesti orosz-amerikai csúcstalálkozó időpontját - jelentette ki Dmitrij Peszkov, az orosz elnök sajtótitkára pénteken újságíróknak.
