Hírek
2018. Március 14. 09:12, szerda |
Belföld
Forrás: ügyészség
Pár hónapos jogosítvánnyal okozott balesetet
Közúti baleset gondatlan okozásának vétsége miatt emelt vádat a fiatalkorú fiúval szemben a Tatabányai Járási és Nyomozó Ügyészség.
Az elkövető 2016 novemberében szerzett vezetői engedélyt. A fiú 2017. április 15-én, az esti órákban, szemerkélő esőben Nagysáp felől Bajna irányába közlekedett a kocsijával, vele utazott egy ismerőse. Az elkövető egy jobbra ívelő kanyarban nem az út vonalvezetésének, és az időjárási viszonyoknak megfelelően választotta meg a járműve sebességét, ezért megcsúszott, és fékezés ellenére áttért a szemközti forgalmi sávba, ahol nekiütközött a szabályosan közlekedő személygépkocsinak.
Az ütközés következtében a vétlen sofőr nyolc napon túl gyógyuló sérüléseket szenvedett, azonban a balesetet követő egy év elteltével lehet nyilatkozni arról, hogy nála maradandó fogyatékosság vagy súlyos egészségromlás is bekövetkezett-e. A baleset okozója és utasa nyolc napon belül gyógyuló sérüléseket szenvedtek.
A fiatalkorú fiú – aki jelenleg biztonságos közlekedésben való részvételre nem alkalmas – büntetőjogi felelősségéről az Esztergomi Járásbíróság fog dönteni.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 21. 14:00, kedd | Belföld
OGY - Kedden elfogadhatja a parlament a Független Közmédia Testület alapító okiratát
Kedden már el is fogadhatja az Országgyűlés a Független Közmédia Testület alapító okiratát.
2026. Július 21. 07:26, kedd | Belföld
OGY - Magyar Péter: az új köztársasági elnök feltétel nélkül szeresse a hazát
A feltétel nélküli hazaszeretet jelölte meg a következő köztársaságielnök-jelölt előtt lényeges követelményként a miniszterelnök hétfőn napirend előtt az Országgyűlésben.
2026. Július 21. 07:22, kedd | Belföld
Polgár Judit nem vállalja a felkérését a köztársasági elnöki pozícióra
Polgár Judit nem vállalja a felkérését a köztársasági elnöki pozícióra.
