Városlista
2025. december 8, hétfő - Mária

Hírek

2023. Április 14. 06:00, péntek | Belföld
Forrás: mti

Péntek éjfélig helyenként akár 50 milliméter csapadék is hullhat

Péntek éjfélig helyenként akár 50 milliméter csapadék is hullhat

A nyugati országrész feletti csapadékzónából péntek éjfélig a nyugati, északnyugati megyékben tartós eső várható, területi átlagban 30 millimétert meghaladó, helyenként akár 50 millimétert is megközelítő csapadék hullhat.

A meteorológiai szolgálat ezért másodfokú (narancs) figyelmeztetést adott ki péntekre Győr-Moson-Sopron és Vas vármegye területére. Ott 24 óra alatt több mint 30 milliméter csapadék hullhat. Komárom-Esztergom, Veszprém, Zala vármegye területére elsőfokú (sárga) figyelmeztetést adtak ki péntekre, mert 24 óra alatt 20 milliméternél több csapadék hullhat.

Hozzátették: pénteken a késő délelőtti, déli órák körül az északkeleti részeken válnak kedvezővé a feltételek zivatarok kialakulásához, amelyeket átmeneti szélerősödés és apró szemű jég kísérhet. Késő délután, este a déli határhoz közeli részeken dél, délnyugat felől sodródhatnak be zivatarok.

A zivatarok veszélye miatt elsőfokú (sárga) figyelmeztetést adtak ki péntekre Baranya, Bács-Kiskun, Hajdú-Bihar, Szabolcs-Szatmár-Bereg és Tolna vármegye területén. Elsődleges veszélyforrást a villámlás jelent, emellett esetenként szélerősödés, jégeső fordulhat elő - írták.

Címkék: eső, időjárás

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 08. 07:48, hétfő | Belföld

Folytatódik az átlagosnál enyhébb időjárás a héten is

Folytatódik az átlagosnál enyhébb időjárás a jövő héten is, de marad a borult, párás, gyakran ködös idő, néhol szitálás is várható.

2025. December 08. 07:47, hétfő | Belföld

Orbán Viktor: a gazdaság és kereskedelem, a migráció, a háború és az energia a török tárgyalások fő pontjai

Törökországgal minden évben áttekintjük a legfontosabb kérdéseket, a mostani tárgyalások négy fő pontja a gazdaság és kereskedelem, a migráció, a háború és az energia

2025. December 08. 07:43, hétfő | Belföld

Nagy István: a mezőgazdaság teljes kibocsátási értéke és jövedelmezősége is bővült

Az éghajlatváltozás okozta kihívások és a járványok ellenére a mezőgazdaság teljes kibocsátási értéke és jövedelmezősége is bővült - jelentette ki az agrárminiszter a Facebook-oldalára feltöltött vasárnapi videójában.

2025. December 07. 10:12, vasárnap | Belföld

A kényelmi díj eltörlésével több mint félmilliárd forint marad az autósoknál

Szeptember óta az autópálya-matrica online megvásárlása nem kerül többe annál, mintha benzinkúton szereznénk be, a kényelmi díj eltörlésével idén ősszel több mint félmilliárd forint marad az autósoknál