Hírek
2017. November 28. 16:01, kedd |
Belföld
Forrás: mti
Péntektől már válthatók az éves matricák 2018-ra

Idén már december 1-től beszerezhetők a 2018-as országos éves és megyei e-matricák - közölte kedden a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium az MTI-vel.
Tavaly a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium (NFM) december 8-tól tette lehetővé az autósok számára, hogy elővételben megvásárolják az erre az évre szóló éves e-matricákat. A Nemzeti Útdíjfizetési Szolgáltató (NÚSZ) Zrt. kimutatásai alapján az érvényességi idő kezdete előtt összesen 76 ezer úthasználati jogosultság kelt el tavaly közel 1,1 milliárd forint értékben.
A kedvező tapasztalatok figyelembe vételével az NFM úgy döntött, hogy az elővételt idén a teljes hónapra kiterjesztve, már december 1-től elérhetővé teszi.
A 2018-as országos éves és megyei jogosultságok érvényességi ideje 2018. január 1-től 2019. január 31-ig tart, az elővételben megváltott matricák tehát 2017 decemberében még nem használhatók - figyelmeztet a minisztérium.
Az elővásárlás minden megszokott módon, a már ismert összes értékesítési csatornán megoldható.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 11. 07:50, péntek | Belföld
Orbán Viktor: akik a magyarok ellen dolgoznak Brüsszelben, tűnjenek a magyar közéletből!
Akik a magyarok ellen dolgoznak Brüsszelben, tűnjenek a magyar közéletből! - írta Orbán Viktor miniszterelnök csütörtökön, Facebook-oldalán.
2025. Április 11. 07:49, péntek | Belföld
Gulyás Gergely: jövő héten kezdik postázni a szavazólapokat Ukrajna EU-csatlakozásáról
Jövő héten kezdik postázni az Ukrajna uniós csatlakozásáról szóló véleménynyilvánító szavazás szavazólapjait - közölte a Miniszterelnökséget vezető miniszter csütörtökön Budapesten, a Kormányinfón.
2025. Április 11. 07:48, péntek | Belföld
Szijjártó Péter: magyar vállalat építi az Egyiptomot Európával összekötő optikai kábelt
A 4iG magyar telekommunikációs vállalat mintegy 2800 kilométernyi optikai kábellel köti össze Európát és Egyiptomot a tenger alatt, így biztosítva nagysebességű internetkapcsolatot
2025. Április 10. 09:13, csütörtök | Belföld
Magyar módszerrel a kiégés ellen
Téged milyen tényezők mozgatnak munkád során? Szeretnéd, ha a fizetésed mellett egyéb módokon is elismernének? Légy része egy magyar módszer kidolgozásának, és értékes nyereményeket is bezsebelhetsz!