Hírek
2023. Április 14. 13:54, péntek |
Belföld
Forrás: mti
Pofátlan(tan)ítás: Több százszor bírságoltak a rendőrök három hónap alatt
Több száz bírságot szabtak ki a rendőrök szabálytalan autósoknak az év első három hónapjában a \"Pofátlan(tan)ítás\" ellenőrzések során - tudatta a Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK) pénteken a police.hu oldalon.
A közlemény szerint a BRFK civil jellegű, kamerás járművekkel is ellenőrzi a forgalmat, hogy kiszűrjék a másokra veszélyt jelentő, illetve kirívó szabálysértéseket elkövető közlekedőket.
Az ellenőrzések során 19 járművezetőt állítottak elő, kilencet elfogtak, valamint 23 esetben büntető, 31 esetben szabálysértési feljelentést tettek.
A rendőrök 313 esetben szabtak ki közigazgatási bírságot többek között a tilos jelzésen áthaladás, a kötelező haladási irány megszegése, vagy a biztonsági öv használatának elmulasztása miatt.
Helyszíni bírságot 461 esetben szabtak ki vezetés közben kézben tartott mobiltelefon használat, záróvonal átlépés, buszsáv jogosulatlan használat, irányjelzés elmulasztása és útburkolati jel figyelmen kívül hagyása, valamint elsőbbségi szabály megszegése miatt.
A közlemény szerint az akciót a BRFK a jövőben is folytatja.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 10. 06:55, szerda | Belföld
OGY - Benyújtotta a kormány az európai uniós források hazahozatalához szükséges törvényjavaslatot
Benyújtotta a kormány az európai uniós forrásokhoz való hozzáférés érdekében szükséges egyes törvények módosításáról szóló javaslatot kedden este.
2026. Június 09. 16:00, kedd | Belföld
Kapitány István teljes miniszteri fizetését a Magyar Koraszülött és Újszülött Mentőalapítványnak ajánlja fel
Kapitány István a teljes miniszteri fizetését a Magyar Koraszülött és Újszülött Mentőalapítványnak ajánlja fel. A gazdasági és energetikai miniszter ezt hétfő este jelentette be a Facebook-oldalán.
2026. Június 09. 15:00, kedd | Belföld
Vitézy Dávid: újra elérhető a Vonatinfo webes felülete
Újra elérhető a teljesen nyilvános, regisztrációhoz nem kötött Vonatinfo - közölte Vitézy Dávid, közlekedési és beruházási miniszter a Facebook-oldalán hétfőn.
2026. Június 09. 14:00, kedd | Belföld
OGY - Magyar Péter: nem felejtjük el, mit tettek a védtelen gyermekek ellen
Nem fogjuk elfelejteni, amit az előző kormány tett a védtelen gyermekek ellen - jelentette ki Magyar Péter miniszterelnök az Országgyűlés hétfői ülésén, napirend előtt.
