Hírek
2020. November 17. 12:08, kedd | Sport
Rally: A kategória győzelemnek nagyon örülünk!

Kilenc gyors, bő 120 versenykilométer van Kronome Ákos, és Pásztor Tamás mögött a III. Nyíregyháza Rally után.
Ákost a pilótát kérdezem a kétnapos túlélőtúra után.
Pénteken csapattatok a Rabócsi Ringi I. gyorson a régi skodátokkal. A Superspecial, miként feküdt ez a pálya nektek és a skodának?
- A pénteki kezdés nem sikerült jól. Gondoltam, a Rabócsi Ring felé lekanyarodva az országútról van még 2 kilométerünk, ott megkoptatom kicsit az új gumikat, amiket feltettünk, de olyan forgalom volt, hogy egyáltalán nem tudtunk csinálni vele semmit. Így álltunk a rajthoz. Borzasztóan csúszott így a pálya. A második körünket kezdve - valószínűleg a pálya is vizes lett, de ezt nem láttam a lámpafénynél - sikerült megforogni, és az egyetlen gödörbe belecsúszni. Kicsit a Skoda orra bánta… Nem voltam nyugodt, hogy ilyen hibát csináltam..
Korán nem feküdtetek le péntek éjszaka, mert szombaton nyolc gyors várt rátok. Az időeredmények alapján a Mád - Disznókő szakasz jött be nektek? Így van?
- A mádi gyorsasági nagyon élvezetes és a rengeteg nézőt látni fantasztikus volt! Kicsit a kilencvenves évek vége jutott eszembe. Nem gondoltuk Tomival, hogy ennyire klassz lesz. De a szívünkhöz legközelebb Fóny-Óhuta állt a legközelebb.
A gumiválasztás is fontos volt ezen a versenyen, nektek miként is sikerült ez?
- Sokat gondolkodtunk rajta Kovács Zolival, majd slickkel mentünk az első körre, ami jó választásnak bizonyult. A második körre a hideg miatt intermédiát tettünk fel, ez biztonsági választás volt, persze a Füzérin vigyáznunk kellett rá, ott vesztettünk vele.
Ha újból neki futhatnátok ennek a versenynek, mit is tennél másképpen?
- A szuperspeciált rendesen teljesítenénk. Nagyon jó verseny volt, ezen kívül nem rontottunk el semmit.
A 107 indulóból abszolút huszonhatodikok lettetek és kategória elsők. Melyiknek is örülsz jobban?
- ORC-ben és az abszolút értékelésben ilyen elöl még nem végeztünk. Tényleg nagyon biztonságit autóztunk, nem szerettünk volna télen új autót építeni. A kategória győzelemnek nagyon örülünk. A végére szoros lett, de ha nem szorulunk be a versenyzőtársunk mögé az újhutai szakaszon - bő 3 km-t mentünk mögöttük - kb. 20 másodperccel lenne kevesebb idő a nevünk mellett.
Végezetül a magyaroroszágon megrendezett Rally Európa Bajnokság keretein belül a III. Nyíregyháza Rally-n még ha kalandok árán is, de sikeresen célba értetek. Miként is értékeled a versenyeteket és legközelebb hol láthatunk versenyezni titeket?
- Örülök, hogy úgy döntöttünk Tomival, elindulunk és egyáltalán nem bántuk meg. Remekül éreztük magunkat. A szuperspeciált kivéve, nem követtünk el hibát, nem volt defektünk sem, nem akartunk a falon átmenni, mert hamar a pálya szélén találja magát az ember. Ha most kellene újra kezdeni, már tudom, hol lehet bátrabban menni, már van valamennyi helyismeretünk. Idén, talán még a Szilveszter rallyn elindulunk.
Köszönjük a Partnereink és a Szervizcsapat segítségét most is. Mentes és Társai, Kronome Zoltán, Vinkovits Béla, Valkai János, Petrás Zsolt, Fonó Ákos, Kovács Zoli.
Külön köszönöm a segítségét Molnár Zsoltinak, ha Ő nincs, meghiúsult volna a nyíregyházi indulásunk. Örülök, hogy ilyen Barátaim vannak!
Fotó: Hajóka SportFotó
- Hajósi Miklós -
Ezek érdekelhetnek még
2025. Május 20. 07:23, kedd | Sport
Genfi tenisztorna - Fucsovics készülhet Djokovic ellen
A 2018-as bajnok Fucsovics Márton bejutott a második fordulóba a Genfben zajló, 596 ezer euró összdíjazású salakpályás férfi tenisztornán.
2025. Május 19. 07:30, hétfő | Sport
Emilia Romagna Nagydíj - Verstappen magabiztos győzelmet aratott Imolában
A címvédő és négyszeres világbajnok Max Verstappen, a Red Bull versenyzője magabiztos győzelmet aratott a vasárnapi Forma-1-es Emilia Romagna Nagydíjon, Imolában.
2025. Május 18. 08:28, vasárnap | Sport
FA Kupa - Története első diadalát aratta a Crystal Palace
Története első diadalát aratta az angol labdarúgó FA Kupában a Crystal Palace, amely a Wembley Stadionban rendezett szombati döntőben 1-0-ra nyert a Manchester City ellen.
2025. Május 17. 08:27, szombat | Sport
Labdarúgó NB I - Újpesti döntetlenjével élvonalban maradt a Nyíregyháza
A Nyíregyháza 2-2-es döntetlent játszott az Újpest vendégeként a labdarúgó OTP Bank Liga 32. fordulójának péntek esti mérkőzésén, ezzel bebiztosította bennmaradását az élvonalban.