Hírek
2019. December 11. 12:00, szerda |
Külföld
Forrás: mti
Rálőttek egy montenegrói üzletemberre Belgrádban
Rálőttek Miodrag Daka Davidovic montenegrói ellenzéki üzletemberre Belgrádban kedden késő este, az üzletember a kézfején sebesült meg, és kórházba szállították; az elkövető kereket oldott
– közölte a Blic című belgrádi napilap szerdán. A hoteltől nem messze egy kiégett gépjárművet is találtak, benne volt egy távcsöves puska, amellyel vélhetően a tettes az üzletemberre lőtt.
A kormánykritikus Davidovic, aki egyben a szerb pravoszláv egyház egységének szószólója is, éppen a niksici püspökkel beszélgetett, amikor meglőtték.
A montenegrói sajtó emlékeztetett arra, hogy Miodrag Davidovic néhány évvel ezelőtt kacérkodott a gondolattal, hogy beszáll a politikába, később azonban már az üzleti élettől is vissza akart vonulni. A 62 éves férfinak benzinkútjai, szeszfőzdéje és építési vállalkozása, valamint egy, oroszoktól vásárolt budvai szállodája is van.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 28. 07:48, vasárnap | Külföld
Londoni elemzők: a következő másfél évtizedben az Egyesült Államok marad a világ legnagyobb gazdasága
Londoni pénzügyi elemzők szerint a következő másfél évtizedben várhatóan az Egyesült Államok marad a világ legnagyobb gazdasága.
2025. December 27. 10:18, szombat | Külföld
Kreml: Moszkva és Washington megállapodott a tárgyalások folytatásában
A Kreml és a Fehér Ház megállapodott az ukrajnai rendezési tárgyalások folytatásáról – jelentette be Dmitrij Peszkov, az orosz elnök sajtótitkára újságírók előtt pénteken Moszkvában
2025. December 27. 10:16, szombat | Külföld
Donald Trump szerint Volodimir Zelenszkij nem rendelkezik semmivel az ő jóváhagyása nélkül
Az amerikai elnök a többi között így foglalta össze várakozásait az ukrán elnökkel vasárnapra tervezett találkozóját megelőzően, a Politico hírportálnak pénteken adott interjúban.
2025. December 26. 09:24, péntek | Külföld
Az Egyesült Államok katonai akciót hajtott végre Nigériában az Iszlám Állam terrorszervezet ellen a keresztények védelmébenAz Egyesül
Az Egyesült Államok katonai akciót hajtott végre Nigériában az Iszlám Állam terrorszervezet ellen a keresztények védelmében
