Hírek
2019. Március 26. 08:46, kedd |
Belföld
Forrás: mti
Rekordlétszám várható az idei első hazai Spartan akadályfutó-versenyen
Rekordlétszám, körülbelül tízezer induló várható az idei első Spartan akadályfutó-versenyen, amelyet szombaton és vasárnap Nagykanizsán rendeznek meg.
A szervezők tájékoztatása szerint az első napon az úgynevezett Super távnak vágnak majd neki az indulók, ez legalább 13 kilométer és minimum 25 akadályt jelent, másnap pedig a Sprinten legkevesebb öt kilométeren legalább 20 akadállyal kerülnek szembe a jelentkezők. Az első napon a felnőttek versenyére már több mint 3500-an regisztráltak, míg a vasárnapi futamokon eddig 5200 induló részvétele biztos. Mindkét napon rendeznek majd gyerekfutamokat is.
A második nap egyik érdekessége, hogy az utolsó futamban Böröndi Gábor altábornagy, a Honvéd Vezérkar főnökhelyettes vezetésével a Magyar Honvédség egyik 50 fős egysége gyakorló felszerelésében teljesíti majd a pályát, előtte pedig együtt, speciális bemelegítést végez a többi indulóval.
A sorozat tavalyi évada ugyancsak Nagykanizsán indult, akkor a még egynapos fesztiválon több mint húszezer ember látogatott ki a helyszínre, amely ezúttal is a helyi Csónakázó-tó környékén lesz. Azt a versenyt a Spartan nemzetközi vezetősége a legjobb szervezésű európai viadalnak választotta. A fesztiválon mindkét nap folyamatosan felnőtt és gyerekprogramokkal szórakoztatják a látogatókat, a futamokra még korlátozott számban lehet regisztrálni, ugyanakkor online nevezésre csak kedd éjfélig van lehetőség.
Idén Magyarországon három helyszínen rendeznek Spartan futamokat. Nagykanizsát követően június 29-én és 30-án hazánkban először rendeznek Trifecta hétvégét Eplényben, azaz két nap alatt mindhárom klasszikus távon lehet majd versenyezni - a Super és a Sprint mellett Beast-futam lesz minimum 19 kilométeren és 30 akadállyal. Az évad október 5-én és 6-án Kazincbarcikán zárul Beasttel, Sprinttel, valamint Jótékonysági futammal.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 10. 09:00, szerda | Belföld
Magyar Péter: történelmi jelentőségű törvénycsomagot nyújtottak be az Országgyűlésnek
2026. Június 10. 06:55, szerda | Belföld
OGY - Benyújtotta a kormány az európai uniós források hazahozatalához szükséges törvényjavaslatot
Benyújtotta a kormány az európai uniós forrásokhoz való hozzáférés érdekében szükséges egyes törvények módosításáról szóló javaslatot kedden este.
2026. Június 09. 16:00, kedd | Belföld
Kapitány István teljes miniszteri fizetését a Magyar Koraszülött és Újszülött Mentőalapítványnak ajánlja fel
Kapitány István a teljes miniszteri fizetését a Magyar Koraszülött és Újszülött Mentőalapítványnak ajánlja fel. A gazdasági és energetikai miniszter ezt hétfő este jelentette be a Facebook-oldalán.
2026. Június 09. 15:00, kedd | Belföld
Vitézy Dávid: újra elérhető a Vonatinfo webes felülete
Újra elérhető a teljesen nyilvános, regisztrációhoz nem kötött Vonatinfo - közölte Vitézy Dávid, közlekedési és beruházási miniszter a Facebook-oldalán hétfőn.
