Hírek
2020. Június 14. 14:08, vasárnap |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Rekordmeleg volt a világon idén májusban
Az Európai Unió után az Egyesült Államok légkörfigyelő szolgálata is azt állapította meg, hogy rekordmagas volt a világ átlaghőmérséklete idén májusban.
Az amerikai Nemzeti Óceán- és Légkörkutató Hivatal (NOAA) hétvégén közzétett adatai szerint az idei május 2016 májusával együtt volt az eddigi legmelegebb a mérések 1880-as kezdete óta, a szárazföldek és a világtengerek feletti levegő 15,7 Celsius-fokos átlaghőmérséklete 0,95 fokkal haladta meg a 20. század 14,8 Celsius-fokos átlaghőmérsékletét.
A NOAA jelentése szerint különösen magas volt a hőmérséklet Ázsia nagy területein, Afrika északi részén, Alaszkán, Dél- és Közép-Amerikában és Nyugat-Európa sok részén.
A legutóbbi hét május (2014-től 2020-ig) az eddigi hét legmelegebb május volt az elmúlt 141 évben. Az idei tavasz a második legmelegebb volt 2016 tavasza után, és 2020 első öt hónapjának átlaghőmérséklete a második legmelegebb évkezdést jelenti a mérések kezdete óta. A NOAA szerint valószínű, hogy 2020 a két legmelegebb esztendő egyike lesz 1880 óta.
A múlt héten az EU műholdas légkörfigyelő szolgálata, a Copernicus is azt jelentette, hogy az idei május a legmelegebb volt a Földön a feljegyzések kezdete óta.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 28. 07:48, vasárnap | Belföld
OKF: 413 alkalommal volt szükség a tűzoltók beavatkozására karácsonykor
2025. December 28. 07:44, vasárnap | Belföld
Bakondi György aggódik a párizsi közbiztonság helyzete miatt
Súlyos közbiztonsági válsághelyzetet jelző bűncselekmény-sorozat történt Párizsban, ahol egy afrikai származású bevándorló késelt meg három nőt -
2025. December 28. 07:43, vasárnap | Belföld
Navracsics Tibor: az önkormányzati rendszer módosításáról kezd konzultációt januárban a kormány
Az önkormányzati rendszer módosításáról kezd konzultációt januárban a kormány - jelentette be a közigazgatási és területfejlesztési miniszter szombaton a Facebook-oldalán közzétett videóban.
2025. December 27. 10:16, szombat | Belföld
NAV: jövőre megduplázódik a családi adókedvezmény
Az idei év elejéhez képest jövőre megduplázódik a családi kedvezményként igénybe vehető összeg:
