Hírek
2017. Február 23. 07:39, csütörtök |
Külföld
Forrás: mti
Rekordnagyságú heroinfogás Hollandiában, többeket őrizetbe vettek
Több mint 1100 kilogramm heroint foglalt le a rendőrség Hollandiában, hat embert őrizetbe vettek - tájékoztattak a hatóságok szerdán.
A kábítószert már hétfőn megtalálták egy teherhajón a belgiumi Antwerpen kikötőjében, a helyi hatóságok látszólag átengedték a heroint rejtő konténereket, majd a holland társszervekkel együtt követték a szárazföldi úton továbbhaladó szállítmányt a dél-hollandiai Limburg tartományban lévő Heijen településig.
Sajtóhírek szerint az Iránból érkezett kábítószert kenyérsütőgépekben rejtették el a csempészek. A lefoglalt heroin feketepiaci értéke nagyjából 68 millió euróra (21 milliárd forintra) rúg.
Összesen hat embert vettek őrizetbe a bűncselekménnyel összefüggésben.
A történtekről beszámoló lapok szerint ez volt az eddigi legnagyobb heroinfogás Hollandiában.
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 14. 07:31, péntek | Külföld
Ukrán miniszterelnök: a korrupciós botrány miatt minden állami vállalatot ellenőriznek Ukrajnában
Az energetikai szektorban leleplezett korrupciós ügy miatt minden állami vállalatot ellenőriznek Ukrajnában - jelentette be Julija Szviridenko miniszterelnök csütörtökön a Telegramon.
2025. November 13. 07:27, csütörtök | Külföld
Újraindulhat az amerikai kormányzat működése, a Kongresszus elfogadta az átmeneti költségvetést
Az amerikai Kongresszus alsóháza elfogadta a szövetségi intézmények finanszírozásáról szóló, így a kormányzati működés újraindulását lehetővé tevő átmeneti költségvetési törvényt szerdán.
2025. November 12. 07:25, szerda | Külföld
Budapesti békecsúcs - Szergej Lavrov: Moszkva kész megvitatni Washingtonnal a találkozó előkészítésének folytatását
Oroszország továbbra is kész megvitatni az Egyesült Államokkal a budapesti csúcstalálkozó előkészítésének folytatását -
2025. November 09. 09:50, vasárnap | Külföld
Ukrajnai háború - Kreml: nem lehet előre jelezni a budapesti csúcs időpontját
Nem lehet előre jelezni a budapesti orosz-amerikai csúcstalálkozó időpontját - jelentette ki Dmitrij Peszkov, az orosz elnök sajtótitkára pénteken újságíróknak.
