Hírek
2019. Január 28. 07:27, hétfő |
Belföld
Forrás: mti - fotó: katasztrófavédelem
Rekordszámban riasztották tavaly a tűzoltókat szén-monoxid-mérgezéshez
Rekordszámban riasztották a tűzoltókat szén-monoxid-mérgezéshez tavaly a Népszavai hétfői száma szerint.
A lap a Belügyminisztérium Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóságától (OKF) kapott, hat évre visszatekintő adatsora alapján azt írja, hogy míg 2012-ben 191 ilyen esetet regisztráltak, addig 2018-ban - töretlen emelkedés után - már 609-et, igaz, a tavalyi érték csak kettővel haladta meg a 2017-es előző rekordot.
2018-ban viszont érzékelhetően kevesebben sérültek meg, és csökkent a halálesetek száma is. Míg a felmérés elején évente hozzávetőleg tucatnyian haltak meg szén-monoxid-mérgezésben, addig tavaly és tavalyelőtt 10-10-en fulladtak meg a szakszerűtlen fűtésből szivárgó mérges gáztól.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 28. 07:48, vasárnap | Belföld
OKF: 413 alkalommal volt szükség a tűzoltók beavatkozására karácsonykor
2025. December 28. 07:44, vasárnap | Belföld
Bakondi György aggódik a párizsi közbiztonság helyzete miatt
Súlyos közbiztonsági válsághelyzetet jelző bűncselekmény-sorozat történt Párizsban, ahol egy afrikai származású bevándorló késelt meg három nőt -
2025. December 28. 07:43, vasárnap | Belföld
Navracsics Tibor: az önkormányzati rendszer módosításáról kezd konzultációt januárban a kormány
Az önkormányzati rendszer módosításáról kezd konzultációt januárban a kormány - jelentette be a közigazgatási és területfejlesztési miniszter szombaton a Facebook-oldalán közzétett videóban.
2025. December 27. 10:16, szombat | Belföld
NAV: jövőre megduplázódik a családi adókedvezmény
Az idei év elejéhez képest jövőre megduplázódik a családi kedvezményként igénybe vehető összeg:
