Városlista
2025. május 17, szombat - Paszkál

Hírek

2018. Október 19. 07:08, péntek | Külföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Rendkívül viharos időjárás miatt készültség van Spanyolországban

Rendkívül viharos időjárás miatt készültség van Spanyolországban

Várható heves esőzések és rendkívül viharos időjárás miatt készültség van Spanyolország keleti részén csütörtök délutántól.

A spanyol meteorológiai szolgálat (Aemet) a legmagasabb, vörös színű riasztási fokozatot adta ki a Katalóniával szomszédos valenciai autonóm közösség egyes részeire, ahol a következő 12 órában négyzetméterenként akár mintegy 200 liternyi csapadék is hullhat.

Az előrejelzések szerint az elmúlt tíz év egyik legkomolyabb vihara várható a térségben.

Elővigyázatosságból csütörtök délutántól 19 településen függesztették fel az oktatást, és küldték haza a diákokat, az intézmények pénteken is zárva tartanak. Az intézkedés mintegy 70 ezer diákok érint.

Valencia városában bezárták a nyilvános parkokat és kerteket, valamint felhívták a lakosok figyelmét, hogy közlekedjenek óvatosan, és kerüljék a fás területeket.

A térség több településén a nap folyamán sürgősséggel átvizsgálták a csatornahálózatot és tisztították az utcai lefolyókat a belehullott száraz falevelektől, hogy a várható nagy mennyiségű esővizet el tudják vezetni.

Valencia mellett készültség van Katalónia, és Murcia egyes részein valamint a Baleár-szigeteken, ahol a meteorológusok szerint akár 100 liter csapadék is hullhat négyzetméterenként a nap hátralévő részében.

Mallorca keleti részén a múlt héten hirtelen jött heves esőzések okoztak rendkívüli áradásokat, amelyben 13-an veszítették életüket. Az utolsó halálos áldozat egy 5 éves kisfiú, akiknek holttestét egy nappal ezelőtt találták meg.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Május 16. 09:12, péntek | Külföld

Izraeli-palesztin - Donald Trump: a Hamászt el kell intézni

2025. Május 16. 09:02, péntek | Külföld

Marco Rubio: az Egyesült Államok nem számít komoly áttörésre az isztambuli tárgyalásokon

Az Egyesült Államok komoly áttörésre egyelőre nem számít az ukrajnai háború lezárásról kezdődő ukrán és orosz részvétellel szervezett isztambuli tárgyalásokon

2025. Május 15. 07:06, csütörtök | Külföld

Ukrajnai háború - Vlagyimir Putyin kijelölte az isztambuli orosz tárgyalóküldöttséget

Vlagyimir Megyinszkij elnöki tanácsadó vezeti majd az ukrajnai rendezésről csütörtökön Isztambulban tárgyaló orosz küldöttséget – közölte szerda késő este a Kreml.