Hírek
2020. Július 10. 06:00, péntek |
Kék hírek
Forrás: mti
Rendőrökre támadó férfiakat ítéltek szabadságvesztésre

Az ózdi, illetve a hajdúböszörményi bíróság rendőrökre támadó férfiakat ítélt szabadságvesztésre gyorsított eljárásban - tudatta Keresztes Imre, a Központi Nyomozó Főügyészség vezetője csütörtökön közleményben.
A nyomozó ügyészség indítványára - két különböző ügyben - három férfit ítéltek el, aki hétfőn támadt rendőrökre.
Egy jogszerű intézkedés közben a rendőrökre támadó, többszörösen büntetett fiatal testvérpár ügyében szerdán hozott nem jogerős ítéletet a Hajdúböszörményi Járásbíróság.
Mindkét vádlott bűnösségét megállapították társtettesként elkövetett hivatalos személy elleni erőszak bűntettében. A fiatalabb férfit a járásbíróság 1 év 10 hónap, végrehajtásában 3 év próbaidőre felfüggesztett börtönre ítélte, egyúttal elrendelte pártfogó felügyeletét. 19 éves testvérét 1 év 10 hónap börtönre és 2 év közügyektől eltiltásra ítélték, továbbá elrendelték más ügyben tavaly kiszabott 1 év 6 hónap felfüggesztett szabadságvesztésének végrehajtását.
A vádlottak és védőik az ítéletet tudomásul vették, az ügyész mindkét vádlott esetében súlyosításért fellebbezett.
Az Ózdi Járásbíróság csütörtökön hirdetett ítéletet annak a férfinak az ügyében, aki megragadta az édesapjával szemben intézkedő rendőr nyakát. A bíróság a váddal egyezően bűnösnek mondta ki az elkövetőt hivatalos személy elleni erőszak bűntettében, ezért a - korábban erőszakos bűncselekményt elkövető - vádlottat a bíróság 1 év 6 hónap börtönre és 2 év közügyektől eltiltásra ítélte, egyidejűleg elrendelte a korábban kiszabott 8 hónap felfüggesztett szabadságvesztése végrehajtását is.
Ez a döntés sem jogerős, miután az ügyész súlyosításért fellebbezett.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Május 16. 09:06, péntek | Kék hírek
Csaknem száz kutyát találtak Zalaszentgróton egy német nőnél, aki ellen állatkínzás miatt emeltek vádat
Elviselhetetlen körülmények között találtak 78 kutyát egy Zalaszentgróton élő német nőnél, aki 21 eb tetemét fagyasztókban tárolta
2025. Május 12. 06:00, hétfő | Kék hírek
Féltékenységből brutálisan megölte a barátját - 15 évre ítélték
A Győri Fellebbviteli Főügyészség sikeresen indítványozta a büntetés súlyosítását abban az ügyben, amelyben egy férfi féltékenységből megölte a barátját.
2025. Május 04. 08:58, vasárnap | Kék hírek
ÉKM: újabb 10 milliós bírság a horrorkaravánokra
Egy hét alatt csaknem tízmillió forint bírságot szabtak ki az Építési és Közlekedési Minisztériumhoz (ÉKM) tartozó Közlekedési Hatóság munkatársai autószállító járművekre. A leggyakoribb szabálytalanság a túlsúly volt
2025. Április 28. 07:56, hétfő | Kék hírek
Hárman meghaltak az M1-es autópályán történt balesetben, Herceghalomnál
Három férfi a helyszínen életét vesztette, egy pedig megsérült az M1-es autópálya Győr felé vezető oldalán vasárnap történt balesetben Herceghalomnál - közölte az Országos Mentőszolgálat az MTI érdeklődésére vasárnap délután.