Hírek
2025. Január 02. 08:49, csütörtök |
Belföld
Forrás: MTI
Rendőrség: egy 34 éves férfi halt meg újév hajnalán pirotechnikai eszköz miatt Létavértesen

Egy 34 éves férfi halt meg újév hajnalán, aki egy létavértesi családi ház udvarán engedélyköteles pirotechnikai eszközt használt - közölte a Hajdú-Bihar Vármegyei Rendőr-főkapitányság a police.hu oldalon.
Azt írták: a baleset szerdán 0 óra 30 perc körül történt.
A rendelkezésre álló adatok alapján a 34 éves férfi egy olyan tűzijátékot használt, amelynek birtoklása és használata kizárólag pirotechnikai vizsgával rendelkezőknek engedélyezett.
A tűzijáték eltalálta a férfit, és olyan súlyos sérüléseket okozott neki, hogy a helyszínen életét vesztette - tették hozzá.
A tájékoztatás szerint a rendőrség közigazgatási hatósági eljárásban vizsgálja a haláleset körülményeit.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 13. 09:27, szombat | Belföld
Ejtőernyős gyakorlattal folytatódott az Adaptive Hussars 2025
Ejtőernyős ugrást hajtottak végre a Különleges Műveleti Parancsnokság katonái pénteken a Várpalota határában lévő nullponti lő- és gyakorlótéren.
2025. Szeptember 13. 09:26, szombat | Belföld
Lázár János részletes, szigorú és őszinte vizsgálatot kért a magyarkúti vonatbaleset ügyében
Minden részletre kiterjedő, \"szigorú és őszinte vizsgálatot\" kért a MÁV vezetésétől a Magyarkút megállónál péntek reggel történt vonatbaleset ügyében az építési és közlekedési miniszter.
2025. Szeptember 13. 09:24, szombat | Belföld
Orbán Viktor: a háborús fenyegetettség közvetlen
A Lengyelországot ért szerdai dróntámadás példázata annak, milyen veszélyes körülmények között élünk nap mint nap, a háborús fenyegetettség közvetlen
2025. Szeptember 12. 07:23, péntek | Belföld
Agrometeorológia: az Alföldön csak lassan mérséklődik az aszály
A hét első felének esői, záporai sokfelé adtak alapos öntözést, de a Duna-Tisza közének déli felén továbbra is igen száraz a talaj.