Városlista
2026. április 10, péntek - Zsolt

Hírek

2019. Május 30. 08:58, csütörtök | Belföld
Forrás: mti/fotó: police.hu

Rendőrt gázoltak el a 67-es úton

Rendőrt gázoltak el a 67-es úton

Elgázoltak egy rendőrt a Somogy megyében, a 67-es főúton Visznél. A gázolót - aki segítségnyújtás nélkül továbbhajtott - elfogták - közölte a rendőrség szerda este a honlapján.

A Somogy Megyei Rendőr-főkapitányság közleménye szerint a balatonlellei körzeti megbízottak szerdára virradóra 0 óra 35 perckor a 67-es számú főútvonalon, Visz külterületén intézkedtek egy közlekedési balesetnél. A szolgálati személygépkocsi megkülönböztető fényjelzése működött, a rendőrök láthatósági mellényt viseltek, ennek ellenére egyiküket elütötte egy Balatonszemes irányába közlekedő személyautó.

A baleset következtében a rendőr 8 napon túl gyógyuló, súlyos sérülést szenvedett.

A gázoló segítségnyújtás nélkül elhajtott.

A rendőrök 20 perccel később, a helyszíntől néhány kilométerre megállították a keresett autót. A járművet tulajdonosa, egy 54 éves kaposvári nő vezette, azonban az adatgyűjtésnél felvetődött, hogy a baleset idején a volánnál az autó utasa, egy 30 éves somogysárdi férfi ült. A férfinál és nőnél egyaránt felmerült az ittas járművezetés gyanúja, ezért előállították őket a Fonyódi Rendőrkapitányságra. Mindkettőjük kihallgatása - bűnügyi őrizetbe vételük mellett - folyamatban van, és indítványozzák letartóztatásukat.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 10. 09:00, péntek | Belföld

NVI: szoros eredmény esetén csak a szavazást követő szombaton lehet ismert a választás végeredménye

Szoros eredmény esetén csak a szavazást követő szombaton lehet ismert az országgyűlési választás végeredménye - közölte a Nemzeti Választási Iroda (NVI) csütörtökön az MTI-vel.

2026. Április 10. 07:43, péntek | Belföld

Orbán Viktor: Nem adjuk a gyerekeinket Ukrajnának

Nem adjuk se a gyerekeinket, se a fegyvereinket, se a pénzünket Ukrajnának - jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök a kormánypártok debreceni nagygyűlésén csütörtökön.

2026. Április 09. 15:00, csütörtök | Belföld

Harmadik éve csökken az ipari termelés Magyarországon

2026. Április 09. 11:00, csütörtök | Belföld

Választás 2026 - Harmincötezernél is több delegált lesz a szavazatszámláló bizottságokban

Több mint 35 ezer delegált vesz részt az április 12-ei parlamenti választáson a választási bizottságok munkájában. Négy évvel ezelőtt ez a szám több mint 40 ezer volt.