Hírek
2012. Április 04. 07:05, szerda |
Belföld
Forrás: STOP / MTI
Réthelyi nem fogadja el Tulassay Tivadar lemondását
Nem fogadta el a nemzeti erőforrás miniszter Tulassay Tivadarnak, a Semmelweis Egyetem rektorának lemondását.
A szaktárca kedden az MTI-hez eljuttatott közleményében tudatta, hogy Réthelyi Miklós nemzeti erőforrás miniszter hétfőn hivatalában fogadta Tulassay Tivadart, a Semmelweis Egyetem rektorát.
A tárca vezetője a találkozón közölte a rektorral, nem ért egyet azzal a döntésével, hogy beadta lemondását, és - a törvények adta lehetőséggel élve - igényt tart arra, hogy május 31-éig végezze munkáját.
A miniszter - az egyetem egykori rektoraként is - fontosnak tartja az ott folyó munkát, és az átadás-átvétel zavartalan lebonyolítását, amely a jelenlegi rektor feladata - olvasható a kommünikében.
Lemond posztjáról a Semmelweis Egyetem rektora; Tulassay Tivadar vasárnap jelentette be lemondását, amelyet azzal indokolt, hogy az elmúlt napok egyetemi testületi döntései - Schmitt Pál államfő kisdoktori dolgozatával kapcsolatban - vitathatatlanul az ő személyéhez kötődnek, és ugyanezért érezhetővé vált a személye iránti bizalomvesztés a felügyelő hatóságnál.
MTI / STOP
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 20. 13:00, szerda | Belföld
Vitézy Dávid: a MÁV tíz InterCity-kocsit bérel a nyári balatoni forgalom támogatására az osztrák vasúttól
Tíz InterCity-kocsit vesz igénybe a MÁV a nyári balatoni forgalomra az osztrák vasúttól - írta keddi Facebook-posztjában Vitézy Dávid közlekedési és beruházási miniszter.
2026. Május 20. 11:00, szerda | Belföld
Kegyelmi ügy - Répássy Róbert: szabályos, de nem szokásos eljárásban történt a miniszteri ellenjegyzés
2026. Május 20. 10:00, szerda | Belföld
Lannert Judit: mától egy új, 21. századi tanuló társadalom kialakításán dolgozunk
2026. Május 20. 07:03, szerda | Belföld
Magyar Péter: visszakerültek megérdemelt helyükre a magyar-lengyel kapcsolatok
Magyar Péter örül, hogy a magyar-lengyel kapcsolatok visszakerülhetnek megérdemelt helyükre.
