Hírek
2024. Május 14. 15:09, kedd |
Belföld
Forrás: MTI
Rétvári Bence: Magyarországon a 10 ezer lakosra jutó orvosok száma meghaladja az OECD országok átlagát

Magyarországon a 10 ezer lakosra jutó orvosok száma meghaladja a legfejlettebb országok, az OECD-országok átlagát - mondta a Belügyminisztérium parlamenti államtitkára kedden Érden.
Rétvári Bence, miután Kardosné Gyurkó Katalinnal, a Fidesz érdi polgármesterjelöltjével és Aradszki Andrással, a térség Fidesz-KDNP-s országgyűlési képviselőjével meglátogatta a rendőrség és a járóbeteg-rendelő felújított épületeit, azt hangoztatta: a kormány számára fontos, hogy a közintézmények minden településen jó színvonalúak legyenek. Hozzátette: Érden mindkét épületet felújították az elmúlt években.
Fontosnak mondta továbbá, hogy ezekben a megújult épületekben dolgozók hatékony munkát tudjanak végezni. Az egészségügyben a kormány következő feladata az, hogy minél jobban segítsen a betegeknek kihasználni a rendelkezésükre álló kapacitásokat - fűzte hozzá az államtitkár.
Rétvári Bence megítélése alapján az a béremelés az egészségügyben, amelyről a kabinet a koronavírus-járvány idején döntött nagy segítséget jelentett és a korábbiakhoz képest jóval magasabb orvosbéreket hozott. Fontosnak nevezte az ápolók béremelését is. A szakdolgozók bére eléri most már a bruttó 800 ezer forintot - tette hozzá.
Az államtitkár beszélt arról, hogy a migráció hatására a közbiztonsági helyzet is egyre vészjóslóbb lett. Hozzátette, hogy más országokban például Franciaországban a rablási statisztikák szerint 100 ezer lakosra 31, Svédországban 85, Belgiumban 102 rablás jut, míg Magyarországon összesen 6. Az is nagyon fontos, hogy amikor egy bűncselekményeknek gyermek sértettje van, akkor a gyermek a korához megfelelő körülmények között számolhasson be az esetről ezért például az érdi rendőrségen is kialakítottak egy gyermekbarát meghallgató szobát. A politikus kitért arra is, hogy a rendőröket érintően szintén jelentős bérfejlesztés történt.
Kardosné Gyurkó Kata, a Fidesz érdi polgármesterjelöltje arról beszélt, hogy a jövőben Érdnek szorosabban együtt kell működnie a kormánnyal, ha a lakosság érdekében tovább szeretnék fejleszteni az egészségügyet, a közbiztonságot. Hangsúlyozta, hogy az elmúlt időszakban Érd visszacsúszott a legbiztonságosabb városok listáján, ezért több járőröző rendőrre és több térfigyelő kamerára lenne szükség. Az egészségügyi ellátások területén a várólisták csökkentése a legfontosabb feladat a helyben élők számára - szögezte le.
Aradszki András a térség kormánypárti országgyűlési képviselője elmondta, hogy a 2019 és 2022 közötti időszakban az érdi igazságszolgáltatás megújult, vadonatúj ügyészségi és rendőrségi épület szolgálja az Érdieket. Ebben az időszakban kormányzati és önkormányzati támogatásokból megújultak a háziorvosi rendelők, rendelőintézetek. Mi vissza szeretnénk térni arra az útra, amelyen 2019 előtt járt a város és ez csak a kormánnyal való együttműködéssel képzelhető el - fűzte hozzá.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Május 16. 09:10, péntek | Belföld
Szijjártó Péter: százmilliárd forintos budapesti beruházást jelentett be a BYD
Mintegy százmilliárd forint értékű beruházást jelentett be a BYD kínai autógyártó, amelynek keretében a cég a magyar fővárosba telepíti az európai vállalati és fejlesztési központját
2025. Május 16. 09:08, péntek | Belföld
Czomba Sándor: elérhető a 85 százalékos foglalkoztatási arány
Magyarország elérheti a 85 százalékos foglalkoztatási arányt 2030-ra - mondta Czomba Sándor csütörtökön Budapesten, a WHC Csoport és az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány konferenciáján.
2025. Május 16. 09:04, péntek | Belföld
Orbán Viktor: a jövő autóit is Magyarországon fogják gyártani
A BYD gyárral kötött mostani megállapodás azt jelenti, hogy a jövő autóit is Magyarországon fogják gyártani
2025. Május 15. 07:11, csütörtök | Belföld
Közös éleslövészetet tartanak a Magyar Honvédség területvédelmi ezredeinek katonái és az Ohiói Nemzeti Gárda Bakonykútiban
Közös éleslövészetet tartanak a Magyar Honvédség négy területvédelmi ezredének kijelölt tartalékos katonái és az Ohiói Nemzeti Gárda a Fejér vármegyei Bakonykútiban található lőtéren, a gyakorlat a Valiant Panther 2025 nevet viseli