Hírek
2017. Július 07. 10:35, péntek |
Külföld
Forrás: mti
Robbanás történt egy orosz bányában - többen meghaltak
Sújtólégrobbanás történt egy bányában az oroszországi Norilszkban, hárman meghaltak, néhányan megsérültek, 151 embert kimenekítettek - közölték pénteken a kelet-szibériai Krasznojarszki terület hatóságai.
A tájékoztatás szerint a Zapoljarnij bányában, 490 méteres mélységben 165-en dolgoztak. Százötvenegy embert a felszínre hoztak, tízen a mentési munkálatokban segédkeznek. Ez utóbbiak a bánya biztonságos részén tartózkodnak.
A helyszínen négy bányamentő alakulat dolgozik. Az előzetes adatok szerint az aknamélyítő munkálatok során berobbant a bánya légterébe került metángáz.
Az Interfax hírügynökség a katasztrófavédelem forrásaira hivatkozva azt írta, hogy megszakadt a kapcsolat a robbanás közelében dolgozó öt bányásszal. További hét ember tartózkodási helyét felderítették, hamarosan kimenekítik őket.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 20. 14:00, péntek | Külföld
Iráni konfliktus - Hetekig elhúzódó harcokra számítanak Izraelben
Az izraeli hadsereg helyzetértékelése szerint még több hétig eltarthat az Irán és a Hezbollah elleni háború.
2026. Március 20. 06:54, péntek | Külföld
Donald Trump: az Egyesült Államok nem készül szárazföldi erőket küldeni Iránba
Donald Trump szerint az Egyesült Államok nem készül szárazföldi erőket küldeni Iránba - az amerikai elnök erről csütörtökön beszélt a Fehér Házban.
