Városlista
2025. augusztus 28, csütörtök - Ágoston

Hírek

2016. December 31. 05:00, szombat | Sport
Forrás: mti

Ronaldóé a legtöbb nemzetközi gól, Marozsán és Messi a legjobb irányítók

Ronaldóé a legtöbb nemzetközi gól, Marozsán és Messi a legjobb irányítók

Cristiano Ronaldo, a Real Madrid és a portugál válogatott támadója szerezte a legtöbb gólt nemzetközi sorozatokban idén a labdarúgás történetével és statisztikáival foglalkozó szervezet (IFFHS) összesítése szerint.

Az IFFHS honlapjának beszámolója szerint a klubvilágbajnokság döntőjében mesterhármasig jutott játékos 2013 és 2014 után harmadszor zárt az élen abban az összevetésben, amelyben a válogatottban, illetve a nemzetközi klubsorozatokban szerzett találatok számítanak. Egyúttal övé lett idén a legtöbb válogatottban szerzett gól is (13).

Cristiano Ronaldo mögött másodikként Lionel Messi, harmadikként Edinson Cavani zárt.

Az IFFHS a férfiaknál és a nőknél is megválasztotta a legjobb irányítót: Lionel Messi, illetve a magyar származású, német válogatott Marozsán Dzsenifer lett az naptári esztendő legjobbja. Az FC Barcelona argentin kiválósága egymás után másodszor, míg Marozsán először érdemelte ki az elismerést.

A legtöbb nemzetközi gólt szerző játékos, élcsoport:
1. Cristiano Ronaldo 24 gól (Portugália: 13 gól, Real Madrid: 11 gól)
2. Lionel Messi 21 (Argentína: 8, FC Barcelona: 13)
3. Edinson Cavani 16 (Uruguay: 9, Paris Saint-Germain: 7)
A legjobb férfi irányító, élcsoport:
1. Lionel Messi (Argentína, FC Barcelona) 172 pont
2. Andrés Iniesta (Spanyolország, FC Barcelona) 66
3. Tony Kroos (Németország, Real Madrid) 45

A legjobb női irányító, élcsoport:
1. Marozsán Dzsenifer (Németország, FFC Frankfurt/Olympique Lyon) 80 pont
2. Marta (Brazília, FC Rosengard) 72
3. Camille Abily (Franciaország, Olympique Lyon) 61

Címkék: foci, gól, labdarúgás, ronaldo

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 28. 07:48, csütörtök | Sport

BL-selejtező - Nyert a Ferencváros, de nem jutott be a BL főtáblájára

Robbie Keane, a Ferencváros vezetőedzője szerint az azeri Qarabag megérdemelten jutott tovább csapatával szemben a labdarúgó Bajnokok Ligája-selejtező utolsó fordulójában.

2025. Augusztus 27. 08:01, szerda | Sport

Magyar labdarúgó-válogatott - Négy játékos első alkalommal tagja a keretnek

Lukács Dániel, Molnár Rajmund, Tóth Barna és Ötvös Bence először kapott meghívót a magyar labdarúgó-válogatott keretébe, amely a szeptemberben sorra kerülő, írek és portugálok elleni világbajnoki selejtezőkre készül.

2025. Augusztus 26. 07:44, kedd | Sport

MOL Magyar Kupa - A Paks Szajolra, az FTC Szarvaskendre utazik

A címvédő Paksi FC a Szajol, a 24-szeres győztes Ferencváros pedig a szintén megyei első osztályú Szarvaskend otthonába utazik a labdarúgó MOL Magyar Kupa harmadik fordulójában, amelynek tétje a legjobb 32 közé kerülés.

2025. Augusztus 25. 07:52, hétfő | Sport

Labdarúgó NB I - Az MTK legyőzésével már a Paks az első

A Paks idegenben nyert 3-2-re az MTK Budapest ellen a labdarúgó Fizz Liga ötödik fordulójának vasárnapi egyetlen mérkőzésén, és átvette a vezetést a tabellán.