Hírek
2020. Március 23. 12:03, hétfő |
Belföld
Forrás: mti/fotó: MTI/Mónus Márton
Segélyszállítmányt indított a katasztrófavédelem a földrengés sújtotta Horvátországba
Kétszáz tábori ágyból és 200 matracból álló segélyszállítmányt indított a földrengés sújtotta Horvátországba hétfőn Budapestről az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (OKF).
Mukics Dániel, az OKF szóvivője emlékeztetett arra, hogy vasárnap reggel a Richter-skála szerinti 5,6-os erősségű földrengés rázta meg Horvátországot.
A Zágráb közelében történt földmozgást egy 5,1-es utórengés követte, amelyet még Magyarországon is lehetett érezni.
Ebben a helyzetben Horvátország az Európai Unió Veszélyhelyzeti Reagálási és Koordinációs Központján keresztül nemzetközi segítséget kért, amelyre Magyarország azonnal reagált. Ezt követően indították útjára a 3,3 millió forint értékű segélyszállítmányt - ismertette.
A szállítmányt kísérő személyzet a koronavírus-járványra tekintettel védőöltözetet visel majd - közölte a szóvivő.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 20. 13:00, szerda | Belföld
Vitézy Dávid: a MÁV tíz InterCity-kocsit bérel a nyári balatoni forgalom támogatására az osztrák vasúttól
Tíz InterCity-kocsit vesz igénybe a MÁV a nyári balatoni forgalomra az osztrák vasúttól - írta keddi Facebook-posztjában Vitézy Dávid közlekedési és beruházási miniszter.
2026. Május 20. 11:00, szerda | Belföld
Kegyelmi ügy - Répássy Róbert: szabályos, de nem szokásos eljárásban történt a miniszteri ellenjegyzés
2026. Május 20. 10:00, szerda | Belföld
Lannert Judit: mától egy új, 21. századi tanuló társadalom kialakításán dolgozunk
2026. Május 20. 07:03, szerda | Belföld
Magyar Péter: visszakerültek megérdemelt helyükre a magyar-lengyel kapcsolatok
Magyar Péter örül, hogy a magyar-lengyel kapcsolatok visszakerülhetnek megérdemelt helyükre.
