Városlista
2025. december 28, vasárnap - Kamilla

Hírek

2012. Március 02. 14:01, péntek | Belföld
Forrás: OrientPress

Senki nem kényszerül arra, hogy 47 ezer forintból éljen

Senki nem kényszerül arra, hogy 47 ezer forintból éljen

Számos, a munkabéren felül lehívható állami juttatással élhetnek a szociálisan rászorulók – számol be róla a Magyar Nemzet.

Az utóbbi hetekben élénk párbeszéd bontakozott ki Matolcsy György azon kijelentése kapcsán, miszerint a közmunkáért járó 47 ezer forint „szerény, de biztonságos megélhetés felé tereli azokat, akik korábban a 28 500 forintos munkanélkülieknek járó juttatásból rejtélyes módon, de meg tudtak élni”.

A lap beszámol arról is, hogy a valamilyen oknál fogva aktív korú nem dolgozóknak – hacsak nem közmunkát utasítanak vissza – legrosszabb esetben is fejenként 22 ezer forint jut, ezenfelül pedig havi néhány ezer forint értékben igényelhető a lakásfenntartási támogatás, valamint egy sor egyéb segítség – például átmeneti segély, adósságkezelés – jár.A Nemzeti Erőforrás Minisztérium a lapot arról tájékoztatta, 71 250 forintnyi jövedelem alatt igényelhető a lakásfenntartási támogatás, amelynek összege 3600–6600 forint lehet a közmunkások vagy munkanélküliek körében, függően a háztartás méretétől.

A családi pótlék – abban az esetben, ha a családban mindössze egy közfoglalkoztatott szülő dolgozik - egy gyermek után közel 15 ezer forint lehet. Családi kedvezményt egy- és kétgyermekesek gyermekenként havi tízezer, három- és többgyermekesek gyermekenként havi 33 ezer forint összegben hívhatnak le.

Rendszeres gyermekvédelmi kedvezmény – azaz étkeztetés, tankönyv és készpénz – jár továbbá az önkormányzat által meghatározott mértékben abban az esetben, ha az egy főre jutó jövedelem nem éri el a 37 ezer forintot. Ezen legkézenfekvőbb támogatásokon kívül további ezreket jelenthet, hogy a közfoglalkoztatásba bevonható személy és családja jogosult lehet minden szociális, családtámogatási és gyermekvédelmi törvény szerinti ellátásra, támogatásra.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 28. 07:44, vasárnap | Belföld

Bakondi György aggódik a párizsi közbiztonság helyzete miatt

Súlyos közbiztonsági válsághelyzetet jelző bűncselekmény-sorozat történt Párizsban, ahol egy afrikai származású bevándorló késelt meg három nőt -

2025. December 28. 07:43, vasárnap | Belföld

Navracsics Tibor: az önkormányzati rendszer módosításáról kezd konzultációt januárban a kormány

Az önkormányzati rendszer módosításáról kezd konzultációt januárban a kormány - jelentette be a közigazgatási és területfejlesztési miniszter szombaton a Facebook-oldalán közzétett videóban.

2025. December 27. 10:16, szombat | Belföld

NAV: jövőre megduplázódik a családi adókedvezmény

Az idei év elejéhez képest jövőre megduplázódik a családi kedvezményként igénybe vehető összeg: