Városlista
2025. június 6, péntek - Norbert

Hírek

2018. Február 26. 07:31, hétfő | Kék hírek
Forrás: police.hu

Sima ellenőrzésnek indult, letartóztatás lett a vége

Sima ellenőrzésnek indult, letartóztatás lett a vége

Egy balassagyarmati parkolóban ellenőriztek a rendőrök egy járművet, amelyből kábítószergyanús növényi törmeléket és fogyasztásra alkalmas eszközt foglaltak le.

A nyomozók egy 21 éves külföldi férfit hallgattak ki gyanúsítottként.

A járőrök február 24-én 22 óra 50 perckor Balassagyarmaton egy áruház parkolójában ellenőriztek egy személykocsit, és igazoltatták férfi vezetőjét és nő utasát. Az ellenőrzés során a rendőrök az autóból erős, szúrós, kábítószer fogyasztására utaló szagot éreztek, majd a jármű átvizsgálása alkalmával – a két első ülés között – egy fekete színű műanyag tégelyt, benne bruttó 5,7 gramm zöldes színű növényi törmeléket, az egyik ülés alól kábítószer fogyasztására átalakított műanyag palackot találtak és foglaltak le. A megtalált növényi törmelék gyorsteszttel történő vizsgálata cannabis jelenlétét mutatta ki, mely kábítószernek minősül.

A rendőrök a jármű vezetőjét, a 21 éves szlovák állampolgárságú férfit és nő utasát a Balassagyarmati Rendőrkapitányságra előállították. A nyomozók kábítószer birtoklása vétség megalapozott gyanúja miatt gyanúsítottként hallgatták ki a külföldi férfit, aki a bűncselekmény elkövetését és a fogyasztást elismerte. A nő tekintetében kábítószer-fogyasztás gyanúja merült fel. A személyektől mintavételre került sor.

A Balassagyarmati Rendőrkapitányság az eljárást szakértők bevonásával folytatja.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 03. 07:43, kedd | Kék hírek

Kalapáccsal támadtak rá az Antall-kormány volt külügyminiszterére

Budapesten, egy belvárosi társasház kapualjában támadta meg az Antall-kormány volt külügyminiszterét és feleségét vasárnap délután egy férfi, aki kalapáccsal esett az idős házaspárnak.

2025. Május 29. 16:00, csütörtök | Kék hírek

Vádat emeltek egy nő ellen, aki egy 15 éves lányt kényszerített szexmunkára

A Bács-Kiskun Vármegyei Főügyészség minősített emberkereskedelem és gyermekpornográfia miatt vádat emelt egy bajai nővel szemben, aki a fia náluk lakó, kiskorú barátnőjét fenyegetéssel és erőszakkal szexmunkára bírta rá.

2025. Május 21. 07:26, szerda | Kék hírek

Egy szék háttámlával ütötte a biztonsági őrt a győri stadionban

Az ügyészség vádat emelt egy szurkolóval szemben, aki 2024 tavaszán, egy NB II-es mérkőzésen egy széktámla élével arcon ütötte a biztonsági őrt.

2025. Május 21. 07:25, szerda | Kék hírek

Kémkedés gyanúja miatt indítványozott letartóztatást az ügyészség

A Fővárosi Főügyészség egy kémkedéssel is gyanúsított ukrán férfi letartóztatására tett indítványt.