Városlista
2025. május 16, péntek - Botond, Mózes

Hírek

2016. November 20. 18:49, vasárnap | Belföld
Forrás: mti

Sok napsütés várható a következő napokban

Sok napsütés várható a következő napokban

A következő napokban is sok lesz a napsütés, lehűlés nem várható: többfelé 15 Celsius-fok körül alakulnak a maximumok -

derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat vasárnap az MTI-hez eljuttatott országos, középtávú előrejelzéséből.

Hétfőre virradó éjszaka foltokban - az Észak-Alföldön, Északi-középhegység völgyeiben, és a szélcsendes délnyugati részeken - köd képződik. Délelőtt a ködfoltok fokozatosan megszűnnek, országszerte kisüt a nap, csapadék nem várható. A leghidegebb órákban 3-9 fok lehet. Napközben 12-18 fokig melegszik a levegő, a tartósabban párás, felhős részeken kissé hűvösebb lehet.

Kedden túlnyomóan napos idő várható csapadék nélkül. A legalacsonyabb hőmérséklet mínusz 1 és plusz 9 fok között valószínű. A nappali maximumok 11-18 fok között alakulnak.

Szerdán sok napsütésre, száraz időre lehet számítani, de északkeleten, keleten már lehetnek tartósan borult, ködös területek is. A minimumhőmérséklet általában mínusz 2 és plusz 3, a Nyugat-Dunántúlon plusz 4-8 fok között alakul. A maximumok a napos vidékeken 10-17, a borult területeken 5-9 fok között alakulnak.

Csütörtökön néhol borult, ködös másutt napos lesz az idő. A legalacsonyabb hőmérséklet általában mínusz 2 és plusz 3, a Nyugat-Dunántúlon 4-7 fok között alakul. A legmagasabb hőmérséklet a napos vidékeken 11-16, a tartósan borultakon 4-8 fok között várható.

Pénteken a reggeli órákra köd is képződhet. Szitálás, elsősorban a Dunántúlon kisebb eső is előfordulhat. A minimumhőmérséklet mínusz 1 és plusz 8 fok között várható keletről nyugat felé növekvő értékekkel. Napközben általában 10-15 fokig, de a tartósan ködös területeken csak 6-9 fokig lesznek.

Szombat jobbára erősen felhős lesz az ég, de keleten némi szűrt napsütésre azért számítani lehet. Elszórtan - főként a Dunántúlon - kisebb eső is előfordulhat. A leghidegebb órákban 0-7 fok lehet. A nappali maximumok 9-14 fok között alakulnak.

Vasárnap elszórtan lehet eső. A legalacsonyabb hőmérséklet 0 és plusz 7, a legmagasabb hőmérséklet 8-13 fok között valószínű - olvasható az előrejelzésben.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Május 15. 07:11, csütörtök | Belföld

Közös éleslövészetet tartanak a Magyar Honvédség területvédelmi ezredeinek katonái és az Ohiói Nemzeti Gárda Bakonykútiban

Közös éleslövészetet tartanak a Magyar Honvédség négy területvédelmi ezredének kijelölt tartalékos katonái és az Ohiói Nemzeti Gárda a Fejér vármegyei Bakonykútiban található lőtéren, a gyakorlat a Valiant Panther 2025 nevet viseli

2025. Május 15. 07:07, csütörtök | Belföld

Szalay-Bobrovniczky Kristóf: példátlan támadás indult Magyarország ellen, a magyaroknak joguk van tudni, kik és miért állnak emögött!

Példátlan támadás indult Magyarország ellen, a magyaroknak joguk van tudni, kik és miért állnak emögött - közölte Szalay-Bobrovniczky Kristóf honvédelmi miniszter szerdán a közösségi oldalán.

2025. Május 14. 07:12, szerda | Belföld

Hitelesítette a december 24-e munkaszüneti nappá nyilvánítását célzó népszavazási kezdeményezést az NVB

Hitelesítette a december 24-e munkaszüneti nappá nyilvánítását célzó népszavazási kezdeményezést a Nemzeti Választási Bizottság (NVB) kedden.

2025. Május 14. 07:10, szerda | Belföld

HM: nem drónok miatt láthattak Gripeneket a levegőben Nyíregyháza környékén

A közösségi médiában terjedő híresztelésekkel ellentétben nem drónok miatt láthattak Gripeneket a levegőben Nyíregyháza környékén kedden - közölte a Honvédelmi Minisztérium (HM) az MTI-vel.