Hírek
2017. Március 13. 18:52, hétfő |
Sport
Forrás: mti
Storck bátor játékot vár Lisszabonban - itt a keret

Bátor játékot vár március 25-én Portugáliában, az Európa-bajnok elleni világbajnoki selejtezőn Bernd Storck, a magyar labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya.
"Természetesen vannak elképzeléseim, de tanulmányozzuk még a korábbi mérkőzéseinket, és ha kell, akkor változtatunk. Ugyanakkor bátor játékot várok, és bízom benne, hogy minden tudásunkat fel tudjuk használni, amelyet az elmúlt másfél évben együtt megszereztünk" - mondta a tréner hétfőn a telki edzőközpontban tartott sajtótájékoztatón.
A 27 tagú keret Magyarországon futballozó játékosai hétfőn kezdték a közös munkát Telkiben, az idegenlégiósok egy héttel később csatlakoznak, addig a legjobb fiatalok (U17, U19, U20) segítik a felkészülést.
A portugálok elleni összecsapásról szólva a német szakember elmondta, már önmagában az a tény is "izgalmas", hogy az Európa-bajnok otthonában léphet pályára csapata, ráadásul azzal a tudattal, hogy múlt nyáron a franciaországi Eb-n 3-3-as döntetlent játszott a két együttes.
A múlt héten állampolgári esküt tett Vinícius Paulo hangsúlyozta, tisztában van vele, hogy újoncként neki sokkal többet kell dolgoznia, mint másoknak, de "szupermotiváltnak" érzi magát. "Nagyon különleges hét van mögöttem, megkaptam a magyar állampolgárságot, ezt a hétvégén pedig egy góllal sikerült megkoronáznom. Óriási dolog és hatalmas megtiszteltetés, ha egy ország befogad, és szeretné, hogy válogatott legyél" - nyilatkozta a brazil születésű belső védő, aki szerint nem számít, hogy első meccsén akár a négyszeres aranylabdás Cristiano Ronaldóval is szembekerülhet majd.
"Ő a világ egyik legjobbja, de ilyenkor nem ezzel kell foglalkozni, hanem a saját dolgoddal, és azzal, amit az edződ kér tőled. Az, hogy ilyen játékos van az ellenfél csapatában, talán még keményebb és nagyobb koncentrációra készteti a futballistát" - tette hozzá a Videoton labdarúgója, aki mint mondta, már tanul magyarul, de egyelőre tolmács segítségével nyilatkozik. Megjegyezte, klubtársa, a 95-szörös válogatott Juhász Roland azt a tanácsot adta neki, hogy mindent úgy csináljon, azzal a szorgalommal és hozzáállással, mint a fehérvári együttesnél.
Szintén újoncként van a keretben Eppel Márton, aki már kilenc gólt szerzett az NB I mostani idényében. "Sajnos legutóbb egy sérülés miatt nem tudtam itt lenni, de bízom benne, hogy ezúttal megragadom a lehetőséget, és ha a szűkítésnél bennmaradok, akkor egy rendkívül komoly csapat ellen debütálhatnék" - nyilatkozta a Honvéd támadója.
A magyarok négy forduló után hét ponttal a harmadik helyen állnak a százszázalékos svájciak és a kilenc ponttal második portugálok mögött. Ha Storck csapata győz az Európa-bajnok otthonában, akkor előlép a pótselejtezőt érő második helyre, vereség esetén viszont már ötpontos hátrányba kerül.
A magyar válogatott kerete:
Kapusok:
Dibusz Dénes (Ferencváros), Gulácsi Péter (RB Leipzig), Kovácsik Ádám (Videoton FC), Megyeri Balázs (Greuther Fürth)
Védők:
Bese Barnabás (Le Havre), Botka Endre (Ferencváros), Fiola Attila (Videoton FC), Hangya Szilveszter (Vasas), Kádár Tamás (Dinamo Kijev), Kálnoki-Kis Dávid (Újpest FC), Korhut Mihály (Hapoel Beer-Seva), Lang Ádám (Dijon), Pintér Ádám (Greuther Fürth), Vinícius Paulo (Videoton FC)
Középpályások:
Gera Zoltán (Ferencváros), Holman Dávid (DVSC), Kalmár Zsolt (Bröndby IF), Kleinheisler László (Ferencváros), Lovrencsics Gergő (Ferencváros), Nagy Ádám (Bologna)
Támadók:
Dzsudzsák Balázs (al-Vahda), Gyurcsó Ádám (Pogon Szczecin), Eppel Márton (Budapest Honvéd), Németh Krisztián (al-Garafa), Priskin Tamás (Slovan Bratislava), Sallai Roland (Palermo), Szalai Ádám (Hoffenheim)
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 29. 07:34, kedd | Sport
MOL Magyar Kupa - Május 14-én este hétkor rendezik a döntőt
Május 14-én, 19 órakor rendezik a labdarúgó MOL Magyar Kupa döntőjét a Puskás Arénában a Ferencváros és a Paksi FC között - döntött a magyar szövetség versenybizottsága.
2025. Április 28. 07:51, hétfő | Sport
Premier League - Szoboszlai Dominik: egész Magyarországnak küldöm ezt a sikert
Szoboszlai Dominik azt mondta, egész Magyarországnak küldi ezt a sikert, miután - első magyarként - vasárnap bajnok lett a Liverpoollal az angol labdarúgó Premier League-ben.
2025. Április 27. 08:45, vasárnap | Sport
Spanyol Király Kupa - Hosszabbítás után győzte le a Barcelona a Real Madridot
A Barcelona nyerte a labdarúgó Spanyol Király Kupáját, amelynek szombati fináléjában hosszabbítás után 3-2-re legyőzte a Real Madridot. A katalánok fennállásuk során a 32. alkalommal hódították el a trófeát.
2025. Április 27. 08:45, vasárnap | Sport
Öttusa vk - Gulyás Michelle aranyérmes
Gulyás Michelle kiegyensúlyozott, magas szintű versenyzéssel aranyérmet nyert az öttusázók budapesti világkupaviadalán. Bauer Blanka ötödik, Guzi Blanka nyolcadik, Eszes Noémi 12., Mészáros Emma 13. lett.