Városlista
2025. december 28, vasárnap - Kamilla

Hírek

2017. Május 28. 17:24, vasárnap | Belföld
Forrás: mti

Strandidővel búcsúzik a tavasz

Strandidővel búcsúzik a tavasz

Strandidővel búcsúzik a tavasz, míg egy közelben húzódó hidegfront hatásaként a meteorológiai nyár első napjai hozhatnak némi felfrissülést - közölte az Országos Meteorológiai Szolgálat vasárnap Facebook-oldalán.

Azt írták: a május és egyben a tavasz utolsó napjai kánikulai meleget hoznak. Kedden és szerdán az ország nagy részén 30 Celsius-fok közelébe vagy a fölé melegszik fel a levegő. Május végén az átlagos maximum 23 fok körül van, a napi melegrekordok pedig 34, 35 fok körüliek. A mostani számítások szerint a rekordokat megközelíthetjük, de megdöntésükre kicsi az esély - tették hozzá.

Az Országos Meteorológiai Szolgálat országos, középtávú előrejelzése szerint hétfőn napos, száraz idő várható. A legalacsonyabb hőmérséklet általában 6-13 fok között, a legmagasabb 26-30 fok között várható.

Kedden is többnyire napos idő várható, legfeljebb északon fordulhat elő néhol záporeső. A leghidegebb órákban általában 9-15 fok lehet. Napközben 28-32 fokig melegszik a levegő.

Szerdán, május utolsó napján a napos időt követően erőteljes gomolyfelhő-képződés várható, kezdetben északnyugaton, majd délután másutt is egyre több helyen valószínű zápor, zivatar. A szél élénk, helyenként erős lesz, illetve zivatarok környezetében viharos széllökések is lehetnek. A minimumhőmérséklet 12-18 fok között valószínű. A nappali maximumok 28-33 fok között alakulnak.

Június elsején, csütörtökön több órára kisüt a nap, délen szórványosan, északon néhol valószínű zápor, zivatar. Helyenként megerősödhet, zivatarok környezetében átmenetileg viharossá is fokozódhat a szél. A legalacsonyabb hőmérséklet 14-20, a legmagasabb 25-30 fok között várható.

Pénteken és szombaton többnyire gyengén felhős, napos időre lehet számítani. Pénteken csak nyugaton fordulhat elő egy-egy zápor, szombaton nem valószínű csapadék. Pénteken a leghidegebb órákban 10-16, szombaton 8-14 fok lehet. A nappali maximumok mindkét nap 23-28 fok között alakulnak.

Pünkösdvasárnap a több-kevesebb napsütés mellett elszórtan várható zápor, zivatar. A minimumhőmérséklet 9-15, a maximumhőmérséklet 22-27 fok között valószínű - olvasható az MTI-hez eljuttatott előrejelzésben.

Címkék: időjárás, strand, tavasz

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 28. 07:44, vasárnap | Belföld

Bakondi György aggódik a párizsi közbiztonság helyzete miatt

Súlyos közbiztonsági válsághelyzetet jelző bűncselekmény-sorozat történt Párizsban, ahol egy afrikai származású bevándorló késelt meg három nőt -

2025. December 28. 07:43, vasárnap | Belföld

Navracsics Tibor: az önkormányzati rendszer módosításáról kezd konzultációt januárban a kormány

Az önkormányzati rendszer módosításáról kezd konzultációt januárban a kormány - jelentette be a közigazgatási és területfejlesztési miniszter szombaton a Facebook-oldalán közzétett videóban.

2025. December 27. 10:16, szombat | Belföld

NAV: jövőre megduplázódik a családi adókedvezmény

Az idei év elejéhez képest jövőre megduplázódik a családi kedvezményként igénybe vehető összeg: