Hírek
2019. Február 01. 18:07, péntek |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Szaharai por érheti el az országot

A hétvégén, különösen vasárnap jelentősebb mennyiségű szaharai eredetű por érkezhet Magyarország fölé - közölte az Országos Meteorológiai Szolgálat pénteken Facebook-oldalán.
Mint megjegyezték: ez a por az esővel összekoszolhatja az autók karosszériáját, ablakokat.
Az előrejelzés szerint pénteken délután az északkeleti, keleti tájakon is megszűnik a csapadék, majd késő délutántól, estétől elsősorban az északi országrészben elszórtan eső, zápor valószínű. Szombaton napközben már csak helyenként, késő délutántól a Nyugat-Dunántúlon viszont ismét egyre több helyen várható eső, zápor.
Vasárnap többnyire erősen felhős vagy borult lesz az ég, de eleinte északkeleten még kisüt nap. Majd nyugat felől egyre többfelé várható eső, zápor, de a Tiszántúlon csak délután, és csak néhol lehet csapadék.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Május 12. 06:00, hétfő | Belföld
Megtartották az Élet menetét Budapesten
2025. Május 12. 06:00, hétfő | Belföld
Jellemzően napos, de az átlagosnál hűvösebb idő várható a héten
Jellemzően napos-gomolyfelhős, de az átlagosnál hűvösebb idő várható a jövő héten: egyes helyeken hajnalban akár 0 Celsius-fok körülire is lehűlhet a levegő, napközben 14-20 fok várható.
2025. Május 11. 11:39, vasárnap | Belföld
Nébih: enyhített a korlátozáson kívüli területeken a ragadós száj- és körömfájás miatt hozott intézkedéseken az állategészség
Enyhített a korlátozott területeken kívüli térségben a ragadós száj- és körömfájás miatt hozott intézkedéseken az állategészségügyi hatóság - közölte a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonság Hivatal (Nébih) szombaton.
2025. Május 11. 11:30, vasárnap | Belföld
Meteorológia: megdőlt a hajnali hidegrekord szombaton
Megdőlt az országos hajnali hidegrekord szombaton: a Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegyei Nyírtasson mínusz 4,4 Celsius-fokig süllyedt a hőmérséklet - írta a HungaroMet Zrt. szombaton a Facebook-oldalán.