Városlista
2026. február 28, szombat - Elemér

Hírek

2015. Szeptember 22. 08:19, kedd | Belföld
Forrás: MTI

Szakértő: nem éri meg a migránsokkal feltölteni a munkaerőpiacot

Szakértő: nem éri meg a migránsokkal feltölteni a munkaerőpiacot

Nem éri meg a menekülthullámmal érkezőkkel feltölteni az európai munkaerőpiacot; ehelyett a kontinens déli államainak állástalan fiataljait kellene helyzetbe hozni

- hangsúlyozta az M1 aktuális csatorna kedd reggeli műsorában a Századvég Alapítvány vezető elemzője.

Lánczi Tamás szerint az érkezők 80-90 százaléka csak általános iskolát végzett, ráadásul olyan államokban, ahol - akár évtizedes polgárháború miatt - nincs is mód megfelelő képzettséget szerezni. Példaként hozta fel a 20 százaléknál magasabb írástudatlansággal bíró Szíria esetét is.

Megjegyezte, nyugat-európai példák mutatják, hogy a bevándorlók asszimilációja, társadalmi integrációja "nem túl sikeres", ráadásul, jegyezte meg egy kérdésre válaszolva, elképzelhető, hogy Németország megpróbálja kimazsolázni az érkezők közül a használható munkaerőt, a többivel pedig "majd bajlódjanak a perifériaországok",

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 28. 09:00, szombat | Belföld

Új magyar-szerb dízelvezetéket építenek

2026. Február 27. 13:12, péntek | Belföld

Orbán Viktor szerint megtámadták Magyarországot

Magyarországot megtámadták, "olajblokád" alá vették - jelentette ki a miniszterelnök pénteken a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában.