Hírek
2017. December 19. 17:13, kedd |
Belföld
Forrás: mti
Szalmonellával szennyezett fehércsokoládé kerülhetett forgalomba Magyarországon

Lengyelországban gyártott, szalmonella baktériummal szennyezett áfonyás fehércsokoládé kerülhetett kereskedelmi forgalomba Magyarországon.
A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) a német hatóság bejelentése alapján értesült az esetről - közölte a Nébih a honlapján kedden.
Az Európai Bizottság gyorsriasztási rendszerén (RASFF) érkezett információ szerint a magyarországi Rossmann üzletekbe is kerülhetett a szennyezett termékekből. A Nébih felvette a kapcsolatot a magyar forgalmazóval, a tételek nyomon követése folyamatban van - közölték.
A termék neve: "Das Exquisite Heidelbeere Weisse Schokolade", 100 grammos kiszerelésű, tételszáma GTIN 4305615367347. Az érintett csokoládé minőség megőrzési ideje 24.03.2019.
A Nébih kéri a vásárlókat, hogy amennyiben valaki fogyasztott a visszahívásban szereplő csokoládéból, illetve néhány napon belül észleli a szalmonella tüneteit, feltétlenül forduljon orvoshoz. Aki rendelkezik a fenti termékkel, egészsége megóvása érdekében ne fogyassza azt el - írták.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 23. 08:41, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: a háborús pszichózis foglyul ejtette a lengyel kormány elméjét
A háborús pszichózis foglyul ejtette a lengyel kormány elméjét - írta Orbán Viktor miniszterelnök szerdán a Facebookon.
2025. Október 23. 08:39, csütörtök | Belföld
Október 23. - Felvonták a nemzeti lobogót az Országház előtt
2025. Október 22. 07:04, szerda | Belföld
Szijjártó Péter: Magyarország továbbra is készen áll az amerikai-orosz békecsúcs megrendezésére
Magyarország továbbra is készen áll az amerikai-orosz békecsúcs megrendezésére, ugyanis egyedül ez adna reményt az ukrajnai háború rendezésére, harctéri megoldás ugyanis nem lehetséges