Hírek
2011. November 27. 07:15, vasárnap |
Külföld
Forrás: mno.hu/MTI
Szankciókra számíthat Szíria

Szankciókat dolgozott ki az Arab Liga Szíria ellen, mert Bassár el-Aszad elnök nem tett eleget a szervezet azon követelésének, hogy szüntesse be a demokráciakövetelő tüntetőkkel szembeni erőszakos fellépését.
A szankciókat – többek között a damaszkuszi jegybankkal történő együttműködés felfüggesztését, szíriai tisztségviselők beutazási tilalmát – az Arab Liga gazdasági és pénzügyminiszteri tanácsa dolgozta ki szombati kairói ülésén. A tervezetet vasárnap terjesztik a külügyminiszterek elé jóváhagyásra.
Amennyiben az Arab Liga tagállamainak külügyminiszterei jóváhagyják a szankciókat, az súlyos csapás lesz a magát az arab nacionalizmus motorjának tekintő Szíria kormányára nézve.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 07. 08:02, csütörtök | Külföld
Fogadta az amerikai elnök különmegbízottját Vlagyimir Putyin
Fogadta a Fehér Ház különmegbízottját, Steve Witkoffot a Kremlben Vlagyimir Putyin elnök - közölte szerdán az orosz államfő sajtószolgálata.
2025. Augusztus 07. 07:59, csütörtök | Külföld
Csillagászati összegért épít hidat Olaszország Szicíliába
A világ legnagyobb függő szerkezete lesz, 5000 milliárd forintnyi összegbe kerül majd.
2025. Augusztus 06. 07:33, szerda | Külföld
A háború befejezésének lehetőségeiről beszélt telefonon az amerikai és az ukrán elnök
Telefonon tárgyalt kedden Donald Trump amerikai és Volodimir Zelenszkij ukrán elnök, megbeszélésük középpontjában az Oroszország által Ukrajna ellen indított háború lezárása, valamint ukrán drónok amerikai megvásárlása állt.
2025. Augusztus 05. 07:39, kedd | Külföld
Trump jelentősen emelné az Indiára kiszabott vámokat, az orosz olaj továbbértékesítése miatt
Donald Trump az Indiára kiszabott vám jelentős emelését helyezte kilátásba a megvásárolt orosz kőolaj továbbértékesítése miatt az amerikai elnök Truth Social közösségi oldalán tett hétfői bejelentése szerint.