Városlista
2025. június 7, szombat - Róbert

Hírek

2020. Február 14. 05:02, péntek | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Száraz lesz az idő a hétvégén

Száraz lesz az idő a hétvégén

A csapadékos péntek után száraz lesz az idő a hétvégén - derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat országos, középtávú előrejelzéséből, amelyet csütörtökön juttatott el az MTI-nek.

Azt írták: pénteken kezdetben többnyire erősen felhős vagy borult lesz az ég, többfelé alakul ki eső, zápor, majd délelőtt északnyugat felől fokozatosan megszűnik a tartós csapadék, felszakadozik a felhőzet. Felhőátvonulások lesznek több-kevesebb napsütéssel, néhol futó zápor, északkeleten hózápor, a Dunántúlon helyenként zivatar előfordulhat. Emellett több helyen megerősödik, főként a Dunántúlon néhol viharossá fokozódik a szél is. A legalacsonyabb hőmérséklet pénteken mínusz 1 és plusz 5 fok között valószínű. A legmagasabb hőmérséklet 6 és 13 fok között alakul.

Szombat reggelre főként keleten átmeneti köd, kis területen rétegfelhőzet is képződhet. Napközben nagyobbrészt napos idő várható. Csapadék nem lesz. A leghidegebb órákban mínusz 2 és plusz 3, napközben plusz 6 és 12 fok között alakul a hőmérséklet.

Vasárnap reggelre is több helyen köd, illetve rétegfelhőzet képződhet, napközben vastagodó fátyolfelhőzet szűri a napsütést. Elsősorban a Dunántúl északi felén helyenként megerősödik a szél. A minimumhőmérséklet mínusz 3 és plusz 3, a maximumhőmérséklet plusz 7 és 14 fok között valószínű - olvasható az előrejelzésben.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 07. 09:41, szombat | Belföld

Szijjártó Péter: továbbra is biztosított az energiaszállítás Oroszország felől

Európa folyamatos energiaválságokkal néz szembe, Magyarországon azonban továbbra is biztosított az ellátás, hiszen akadálytalan a tranzit Oroszország felől - közölte pénteken Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter.

2025. Június 07. 09:40, szombat | Belföld

Hőség - Magas középhőmérsékletre figyelmeztet a meteorológiai szolgálat szombaton és vasárnap

Szombaton és vasárnap is 27 Celsius-fok fölé emelkedhet a napi középhőmérséklet az ország egy részén - derül ki a HungaroMet Zrt. az pénteki veszélyjelzéseiből.

2025. Június 05. 07:56, csütörtök | Belföld

Kocsis Máté: nem szavaz nyár előtt az Országgyűlés az átláthatósági törvényről

Leveszik az átláthatósági törvényt a törvényalkotási bizottság csütörtöki napirendjéről, és nem szavaz róla az Országgyűlés nyár előtt - mondta Kocsis Máté, a Fidesz parlamenti frakcióvezetője az Indexnek.