Városlista
2025. november 14, péntek - Aliz

Hírek

2011. Szeptember 22. 07:21, csütörtök | Belföld
Forrás: OrientPress

Szarvasgomba ünnep lesz Gödöllőn

Szarvasgomba ünnep lesz Gödöllőn

Jó száz esztendeje nagyhatalomnak számított Magyarország, ha szarvasgombáról volt szó, ám az ínyenc lakomák csúcsának számító illatos csemege lassan feledésbe merült.

Gödöllőn október 1-én és 2-án őszi szarvasgomba ünnepet tartanak: a rendezvényt tavaly hívta életre hagyományteremtő céllal a Dunakanyar Szarvasgombász Egyesület. A gombászás híveit az Erzsébet királyné szállodába és a város megújult főterére várják.

Gödöllőn mindig is fontos szerepet játszott a szarvasgomba, igaz főleg az uralkodó osztály fogyasztotta. Ferenc József, Erzsébet királyné, de már Mária Terézia is fogyasztotta. Most ismét itt élesztik fel ennek a különleges fűszernövénynek a hagyományát ahol lehetőség nyílik mindenkinek, hogy megismerje, megkóstolja.

A szervezők célja feléleszteni a szarvasgomba fogyasztásának kultúráját. Hazákban jelenleg 160 szarvasgombafajt tartanak nyilván, ám ebből csak hat-nyolc alkalmas emberi táplálékul. Érdekesség, hogy minden évszaknak meg van a saját szarvasgomba fajtája, így ezt a különlegességet szinte mindig be lehet szerezni.

Mindent megtudhatnak a magyar különlegességnek számító homoki szarvasgombáról, amiből még desszertet is készítenek. Találkozhatnak az első magyar, szarvasgombás termékeket gyártó cég képviselőjével, s az avarban az illatos finomság után kutató kutyákat is megcsodálhatják a Gödöllőre látogatók.

Az ínyencek sem csalódnak: a földben rejtőző különlegességgel ízesített ételekből kóstolót is tartanak a szervezők. Míg a szülők ízélményeket szereznek, a kicsikre gyerekprogramok várnak.

Természetesen a szarvasgombás étkek mellett gondoltak azokra is, akik megszomjaznának, így a szarvasgomba fesztivál mellett társrendezvényként borfesztivált is tartanak, ahol a látogatók megismerkedhetnek valamennyi borvidékkel, és meg is kóstolhatják az ott készített nedűt.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 14. 07:32, péntek | Belföld

Február 28-ig meghosszabbítják és további 14 termékre kiterjeszti az árréscsökkentést

A kormány nem a profithajhász multik, hanem a magyar emberek pártján áll, ezért folytatja a harcot az indokolatlan áremelésekkel szemben.

2025. November 14. 07:30, péntek | Belföld

Gulyás Gergely: a kormány döntött a 14. havi nyugdíj bevezetéséről

A kormány döntött a 14. havi nyugdíj bevezetéséről, amely részletekben történik majd - jelentette ki a Miniszterelnökséget vezető miniszter csütörtökön Budapesten, a Kormányinfón.

2025. November 13. 07:27, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor: a kormánynak kötelessége mindenben támogatni a nevelőszülőket és rajtuk keresztül a gyermekeket is

A kormánynak kötelessége mindenben támogatni a nevelőszülőket és rajtuk keresztül a nevelőszülőkre szoruló gyermekeket is - mondta Orbán Viktor miniszterelnök a Facebook oldalára feltöltött videóban szerda este.