Hírek
2018. Április 10. 11:08, kedd |
Belföld
Forrás: mti
Száz sorjegyet nyúlt le a postás – sikkasztásért felelhet

Eltulajdonította a rábízott sorsjegyeket egy nagykanizsai postai kézbesítő, aki ellen sikkasztás miatt emeltek vádat - közölte a Zala Megyei Főügyészség szóvivője kedden az MTI-vel.
Pirger Csaba tájékoztatása szerint a férfi alig három hónapig dolgozott tavaly a Magyar Posta Zrt. betanított kézbesítőjeként. A munkakörébe tartozott a küldemények, készpénz, értékcikkek kezelése, illetve egyéb feladatok mellett sorsjegyek értékesítése is.
A kézbesítő tavaly augusztusban egy nap nem jelent meg a munkahelyén, másnap felmondott. Az elszámoláskor kiderült, hogy a rábízott értékek közül eltulajdonított több mint 100 darab sorsjegyet, amelyeknek az értéke 63 800 forint volt.
A Nagykanizsai Járási Ügyészség a volt postai kézbesítő ellen sikkasztás miatt emelt vádat.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 08. 08:03, péntek | Belföld
Összesen 1000 új autóbuszt vesz a MÁV
A nyáron érkezett 131 új autóbusz után újabb 869 járművel gyarapodik a MÁV-csoport flottája, ugyanis eredményesen zárult a buszbeszerzésre meghirdetett közbeszerzési eljárás.
2025. Augusztus 08. 08:02, péntek | Belföld
A hétvégére visszatér a kánikula
A hétvégére visszatér a kánikula és napról napra melegebb lesz, vasárnap már 33-38 Celsius-fok között alakul a csúcshőmérséklet.
2025. Augusztus 07. 08:01, csütörtök | Belföld
Visit Hungary: csaknem 100 ezer vendéget fogadtak a fővárosi szállodák a Forma–1 versenyhétvégén
Az idei Forma–1 versenyhétvégén a fővárosi szállodák majdnem 100 ezer vendéget fogadtak, kihasználtságuk meghaladta a 86 százalékot.
2025. Augusztus 07. 07:55, csütörtök | Belföld
Iparvédelmi és munkahelyvédelmi akciótervet dolgoz ki a kormány
Elkezdte a konzultációkat a külgazdasági és külügyminiszter azokkal a nagy cégekkel, amelyeket az Európai Unió és az Egyesült Államok között létrejött kereskedelmi megállapodás érint