Városlista
2026. június 30, kedd - Pál

Hírek

2016. Július 25. 10:47, hétfő | Belföld
Forrás: mti - fotó: illusztráció

Százharmincmilliónyi ékszert foglaltak le a Liszt Ferenc-repülőtéren

Százharmincmilliónyi ékszert foglaltak le a Liszt Ferenc-repülőtéren

Több mint 130 millió forint értékű ékszert akartak ékszerutánzatként behozni az országba az Egyesült Államokból, az ügyben költségvetési csalás miatt indult eljárás

- közölte a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) hétfőn az MTI-vel. A Budapest Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren egy Amerikai Egyesült Államokból érkezett csomagon ékszerutánzat volt feltüntetve 13 130 dollár értékben. A pénzügyőröknek gyanússá vált a küldemény, ezért teljes körűen átvizsgálták, és mintegy kétezer ékszert találtak, köztük különféle drágakövekkel díszített ezüst ékszerek is voltak.

A csomagban talált tételes árulista szerint az ékszerek értéke 473 400 dollár, vagyis több mint 130 millió forint.

Az ékszereket a pénzügyőrök lefoglalták, a NAV pénzügyi nyomozói pedig költségvetési csalás bűntett elkövetésének gyanúja miatt indítottak büntetőeljárást.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 30. 14:00, kedd | Belföld

Vitézy Dávid: működik a vasúti és a buszközlekedés az országban

Alapvetően működik a vasúti közlekedés, és a buszközlekedés az országban, ugyanakkor zavarok, problémák ilyen hőmérsékleti viszonyok mellett, ilyen melegrekordok mellett sajnos vannak

2026. Június 30. 12:00, kedd | Belföld

Hankó Balázs: én és munkatársaim jóhiszeműen jártunk el a kulturális támogatások ügyében

Hankó Balázs fideszes képviselő, volt kulturális és innovációs miniszter szerint ő és munkatársai jóhiszeműen jártak el a kulturális támogatások ügyében. A politikus ezt hétfőn közölte az MTI-vel.

2026. Június 30. 09:00, kedd | Belföld

Aranykonvoj - Fidesz: a Hajdu János elleni eljárás a tiszás politikai leszámolás része

A Fidesz a Terrorelhárítási Központ (TEK) korábbi elnöke, Hajdu János elleni eljárást \"a tiszás politikai leszámolás részének\" tartja.