Városlista
2025. február 23, vasárnap - Alfréd

Hírek

2022. Január 20. 08:02, csütörtök | Kék hírek
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Százmilliós áram- és gázlopás miatt ítéltek el egy pécsi férfit

Százmilliós áram- és gázlopás miatt ítéltek el egy pécsi férfit

Különösen nagy értékre elkövetett lopás miatt két év felfüggesztett börtönbüntetésre ítélt a Pécsi Járásbíróság kedden egy férfit,

aki a mérőórákkal éveken át trükközve mintegy 130 millió forinttal károsította meg az áram- és gázszolgáltatót - írta szerdai, az MTI-hez eljutatott közleményében a Pécsi Törvényszék.

A férfi fogyasztóként és egy általa képviselt pécsi teniszklubot üzemeltető gazdasági társaságon keresztül 67 millió forintos kárt okozott az áramszolgáltatónak 2003 és 2016 között a mérőórák számadatainak megváltoztatásával. A vádlott a teniszklub fogyasztási helyén három gázórát mérésre alkalmatlanná tett, így 2005 és 2014 között csaknem 63 millió forinttal károsította meg a gázszolgáltatót - közölték.

A Pécsi Járásbíróság a férfit kétrendbeli, különösen nagy értékre elkövetett lopás és - mivel megrongálta, meghamisította az ólom hitelesítő zárópecséteket - háromrendbeli bélyeghamisítás miatt két év, öt év próbaidőre felfüggesztett börtönre és négymillió forint pénzbüntetésre ítélte. Az energiaszolgáltatók által előterjesztett polgári jogi igény érvényesítését a bíróság egyéb törvényes útra utasította.

Az ítélet jogerős.

Címkék: ítélet, áram, gáz, lopás, pécs

Ezek érdekelhetnek még

2025. Február 22. 08:20, szombat | Kék hírek

Az ügyészség 14 év fegyházat kért beismerés esetére az antifa támadások német vádlottjára

Az ügyészség 14 év fegyházbüntetés kiszabását kérte a 2023. februári, Budapesten történt antifa támadások német vádlottjára arra az esetre, ha beismeri a bűncselekmény elkövetését.

2025. Február 20. 08:03, csütörtök | Kék hírek

Vágujhelyi Ferenc: februárban debütál az adategyeztetés, a NAV új gazdaságfehérítő eszköze

Februárban indulnak a vállalkozásokat célzó, első adategyeztetések a NAV-nál, az újfajta - adózókat partnerként kezelő, transzparens - eljárással a csalárd adózók is könnyen kiszűrhetők

2025. Február 17. 09:14, hétfő | Kék hírek

Egyhetes közlekedésbiztonsági ellenőrzés kezdődik

Egyhetes, európai szintű közlekedésbiztonsági ellenőrzés indul hétfőn, amely Magyarországon is elsősorban a tehergépjárművek és autóbuszok, valamint vezetőik ellenőrzésére terjed ki.

2025. Február 16. 08:58, vasárnap | Kék hírek

Rács mögött a műszaki vizsgaállomás korrupt munkatársai

A Nógrád Vármegyei Főügyészség indítványára a bíróság letartóztatott három férfit, akik majd egy éven keresztül kenőpénzeket kínálva, illetve elfogadva engedtek át a műszaki vizsgán rossz műszaki állapotú járműveket.