Hírek
2024. Február 27. 14:30, kedd |
Külföld
Forrás: MTI
Székely politikus: Székelyföld akkor is létezni fog, amikor a román miniszterelnököt már rég elfelejtették

Napirend előtti felszólalásban bírálta a román miniszterelnök Székelyföld létét tagadó, az autonómiát eleve kizáró nyilatkozatait kedden a bukaresti képviselőház plenáris ülésén Kulcsár-Terza József, a Magyar Polgári Erő (MPE) ügyvezető elnöke, rámutatva: Székelyföld akkor is létezni fog, amikor Marcel Ciolacut mint politikust már rég elfelejtették.
A Romániai Magyar Demokrata Szövetség (RMDSZ) jelöltlistáján parlamenti mandátumot szerzett, az RMDSZ-frakcióban politizáló háromszéki parlamenti képviselő az MTI-hez eljuttatott közlemény szerint úgy fogalmazott: "Ciolacu rosszabb, mint Ceausescu", botrányosnak és szégyenteljesnek nevezte, hogy egy miniszterelnök nem tud különbséget tenni a román és a román állampolgár között.
"Ciolacu úr! Én nem vagyok román, mi romániai magyarok és székelyek nem vagyunk románok. Román állampolgárok vagyunk, mert így akarta a történelem" - szögezte le Kulcsár-Terza József.
Rámutatott: Európa támogatja az autonómiát, és úgy értékelte: a román miniszterelnök "beszél ostobaságot", amikor azt állítja, hogy az autonómia ostobaság. A MPE vezetője azt javasolta Marcel Ciolacunak: "nézzen szét Európában demokráciát tanulni", és ha találkozik a Korzikának autonómiát ígérő Emmanuel Macron francia elnökkel, "vigyázzon, nehogy megmérgezze".
A háromszéki képviselő leszögezte: Székelyföld volt, van és lesz.
"Mi a Székelyföldön és Erdélyben otthon vagyunk, és nem fogunk elmenni innen soha! A történelem kereke forog. Isten tesz majd igazságot! Autonómiát Székelyföldnek, szabadságot a székely népnek!" - zárta politikai nyilatkozatát a román képviselőházban Kulcsár-Terza József parlamenti képviselő.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 28. 07:51, csütörtök | Külföld
Donald Trump szervezett bűncselekmények miatt sürget vádemelést Soros György és fia ellen
Donald Trump amerikai elnök Soros György és fia ellen bűnszervezet vezetőjeként elkövetett bűncselekmények miatt sürgetett vádemelést szerdán.
2025. Augusztus 26. 07:46, kedd | Külföld
A hétvégén találkozik az ukrán és az amerikai küldöttség
2025. Augusztus 26. 07:42, kedd | Külföld
Donald Trump: az Egyesült Államok nem fizet Ukrajnának, az oda szánt fegyverzet árát a NATO teljes egészében megtéríti
Az Egyesült Államok nem fizet semmit Ukrajnának, az oda szánt fegyverzet árát a NATO teljes egészében megtéríti - hangoztatta Donald Trump amerikai elnök hétfőn a Fehér Házban.
2025. Augusztus 25. 07:51, hétfő | Külföld
Újabb területeket foglaltak el az oroszok Ukrajnában
Elfoglalta az orosz hadsereg Filaja települést az ukrajnai Dnyipropetrovszk megyében - közölte vasárnap a moszkvai védelmi minisztérium.