Városlista
2025. június 24, kedd - Iván

Hírek

2025. Május 24. 07:30, szombat | Belföld
Forrás: MTI

Szijjártó Péter: az idei év végére elkészül a Budapest-Belgrád vasútvonal modernizálása

Szijjártó Péter: az idei év végére elkészül a Budapest-Belgrád vasútvonal modernizálása

Az idei év végére elkészül a Budapestet Belgráddal összekötő vasútvonal modernizálása, a két ország fővárosa így gyakorlatilag karnyújtásra kerül egymástól

- jelentette be Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter pénteken Belgrádban.

A Külgazdasági és Külügyminisztérium közleménye szerint a tárcavezető rendkívül fontos és sikeres együttműködésként emlegette a vasútvonal korszerűsítését, és rámutatott, hogy ennek nyomán kényelmes, gyors vonatút fogja összekötni a két fővárost.

"Ahhoz, hogy ez valóban gyors és kényelmes legyen, arra van szükség, hogy a határon ne kelljen sokat vesztegelnie a vonatnak a határellenőrzés, a vámellenőrzés, az útlevélellenőrzés miatt, ezért most igyekszünk megállapodni abban, hogy ezt a vám- és határvizsgálatot aközben el lehessen végezni, amíg halad a vonat" - tájékoztatott.
"Korábban, akik az ország nyugati végén éltek, emlékezhetnek arra, amikor Győrben felszálltak a vámosok a Bécsbe tartó vonatra, hogy aztán Hegyeshalomig a szükséges ellenőrzést elvégezzék, és így már a határon nem kellett állnia annyit a vonatnak" - idézte fel.

"Ezt meg fogjuk oldani a szerbekkel is, így a Budapestet Belgráddal összekötő vasútvonalon egy valóban versenyképes, rövid idejű vonatúttal lehet majd közlekedni a két főváros között" - tette hozzá.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 24. 12:56, kedd | Belföld

Változás július 1-től: évente 120 napot lehet alkalmi és idénymunkában dolgozni

Havonta átlagosan 300 ezren dolgoznak egyszerűsített foglalkoztatással, őket és munkáltatóikat is érinti a július 1-jei változás.

2025. Június 24. 07:27, kedd | Belföld

Két nemzetközi szakmai díjra jelölték a Magyar Zene Házát

Két rangos európai múzeumi díjra jelölték a Magyar Zene Házát, amely nemcsak különleges építészete, hanem tartalmi és közösségi megközelítése miatt is felkeltette a nemzetközi múzeumi szakma figyelmét.

2025. Június 24. 07:18, kedd | Belföld

Orbán Viktor: Meghaladta a 2 milliót a Voks válaszadóinak a száma

Orbán Viktor szerint mindannyian büszkék lehetünk, a papíralapú szavazatok száma meghaladta a 2 milliót a Voks 2025 szavazáson.