Hírek
2012. Április 18. 13:16, szerda |
Külföld
Forrás: mno.hu/MTI
Szlovákia kész tárgyalni a bős–nagymarosi vízlépcsőről

Szlovákia kész tárgyalni Magyarországgal a bős–nagymarosi vízlépcső ügyében, és üdvözli a magyar fél ilyen irányú törekvéseit – adta hírül a SITA szlovák hírügynökség a szlovák külügyi tárca közlésére hivatkozva szerdá
„Szlovákia üdvözli Magyarország azon kezdeményezését, amellyel fel kívánja újítani a hágai nemzetközi bíróság 1997-es döntésének alkalmazásáról szóló tárgyalásokat” – jelentette ki a szlovák külügyi tárca szóvivője. Boris Gandel szerdán azzal kapcsolatban nyilatkozott, hogy Szabó Marcel, Magyarországnak a határokkal osztott természeti erőforrások fenntartható használatáért felelős miniszteri biztosa hétfőn bejelentette: a magyar kormány megújítja a tárgyalásokat a dunai vízlépcső jelenleg életben lévő szerződésének felülvizsgálatára és egy új szerződés megalkotására.
A szlovák külügyi tárca szóvivője az ügy kapcsán rámutatott: a két fél már a múltban megegyezett arról, hogy a döntés alkalmazásáról nemzetközi szerződést kötnek. A külügyi tárca reményét fejezte ki annak irányában, hogy már a közeljövőben sikerül megegyezésre jutnia a magyar féllel a csaknem 15 éve hozott döntés végrehajtásáról.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 28. 07:53, hétfő | Külföld
Marco Rubio: a béke közelebb van, mint korábban bármikor
Az ukrajnai béke közelebb van, mint korábban bármikor, de még nem érkezett el - hangoztatta Marco Rubio amerikai külügyminiszter vasárnap.
2025. Április 28. 07:49, hétfő | Külföld
Szergej Lavrov: Oroszország készen áll a megállapodásra a háború lezárásáról, de bizonyos elemek \"finomhangolásra\" szorulnak
Oroszország készen áll a megállapodásra az ukrajnai háború lezárásáról, de a megállapodás bizonyos elemei \"finomhangolásra\" szorulnak
2025. Április 25. 07:48, péntek | Külföld
Teljes és feltétel nélküli tűzszünetet sürgetett az ukrán elnök
A béketárgyalások első lépésének teljes és feltétel nélküli tűzszünetnek kell lennie, amit azonban Oroszország jelenleg nem hajlandó elfogadni
2025. Április 25. 07:46, péntek | Külföld
Kreml: kritikusan veszélyes, hogy a hajlandók koalíciója katonákat tervez küldeni Ukrajnába
Elfogadhatatlan és kritikus veszélyt hordoz magában a \"hajlandók koalíciójának\" az az elképzelése, hogy katonai alakulatokat vezényeljen Ukrajnába - jelentette ki Dmitrij Peszkov orosz elnöki szóvivő csütörtökön újságíróknak.