Városlista
2025. november 14, péntek - Aliz

Hírek

2016. Április 13. 07:42, szerda | Külföld
Forrás: Kriják Krisztina, az MTI tudósítója jelenti:

Szlovéniában lebontják a sentilji ideiglenes befogadóállomás nagy részét

Szlovéniában lebontják a sentilji ideiglenes befogadóállomás nagy részét

Szlovéniában lebontják az osztrák határ melletti sentilji ideiglenes befogadóállomás nagy részét - hangzott el a szlovén közszolgálati televízió kedd esti híradójában.

A védelmi minisztérium felbontotta a szerződést azzal a vállalkozóval, aki bérbe adta az államnak a sátrakat. A befogadóközpont fenntartása 300 ezer euróba (közel 90 millió forintba) került havonta.

A háromezer fő befogadására alkalmas sátortábort, amelyben a legnagyobb migránshullám alatt ötezren is éjszakáztak, már elkezdték bontani. Egy kisebb sátor ugyanakkor nem kerül lebontásra, tekintettel arra az eshetőségre, hogy újabb migránsok érkeznének az országba.

Az élelmiszert és a ruhaneműt már elszállította a Caritas és a Vöröskereszt, szükség esetén visszaszállítják azokat.

Március elején a nyugat-balkáni útvonalon található országok fokozatosan lezárták határaikat a migránsok előtt. Macedónia, Szerbia, Horvátország és Szlovénia azóta csak azokat engedi be, akik a jogszabályoknak megfelelően útlevéllel és vízummal rendelkeznek, vagy ott akarnak menedéket kérni. Sajtóértesülések szerint noha majdnem minden nap történik határsértés, azok száma nem aggasztó.

Szlovéniában - a belügyminisztérium adatai szerint - október közepe óta közel 480 ezer illegális bevándorlót regisztráltak.
Jelenleg 370 migráns tartózkodik az országban, különböző menekültközpontokban. Ők kitoloncolásra vagy menedékjogra számíthatnak.

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 14. 07:31, péntek | Külföld

Ukrán miniszterelnök: a korrupciós botrány miatt minden állami vállalatot ellenőriznek Ukrajnában

Az energetikai szektorban leleplezett korrupciós ügy miatt minden állami vállalatot ellenőriznek Ukrajnában - jelentette be Julija Szviridenko miniszterelnök csütörtökön a Telegramon.

2025. November 13. 07:27, csütörtök | Külföld

Újraindulhat az amerikai kormányzat működése, a Kongresszus elfogadta az átmeneti költségvetést

Az amerikai Kongresszus alsóháza elfogadta a szövetségi intézmények finanszírozásáról szóló, így a kormányzati működés újraindulását lehetővé tevő átmeneti költségvetési törvényt szerdán.

2025. November 12. 07:25, szerda | Külföld

Budapesti békecsúcs - Szergej Lavrov: Moszkva kész megvitatni Washingtonnal a találkozó előkészítésének folytatását

Oroszország továbbra is kész megvitatni az Egyesült Államokkal a budapesti csúcstalálkozó előkészítésének folytatását -

2025. November 09. 09:50, vasárnap | Külföld

Ukrajnai háború - Kreml: nem lehet előre jelezni a budapesti csúcs időpontját

Nem lehet előre jelezni a budapesti orosz-amerikai csúcstalálkozó időpontját - jelentette ki Dmitrij Peszkov, az orosz elnök sajtótitkára pénteken újságíróknak.