Városlista
2026. július 21, kedd - Dániel

Hírek

2019. Január 15. 05:00, kedd | Belföld
Forrás: mti - fotó: pixabay

Sztrájk miatt több budapesti járatát is törölte a Lufthansa-csoport

Sztrájk miatt több budapesti járatát is törölte a Lufthansa-csoport

A német biztonsági szolgálatok sztrájkja miatt több keddi, budapesti járatát is törölte a Lufthansa-csoport - derül ki a Budapest Airport járatinformációs rendszeréből.

Az adatok szerint a Lufthansa öt járatot teljesített volna Budapestről Frankfurtba, de mind az ötöt törölték. Emellett nem indul el a Lufthansa 1335-ös, müncheni, illetve a csoporthoz tartozó diszkont Eurowings reggeli, Hamburgba tartó 7783-as járata sem, mivel az érkező járatokat is törölték.

A biztonsági szolgálatok munkaadói érdekképviselete (Bundesverband der Luftsicherheitsunternehmen - BDLS) a bértárgyalások részeként múlt héten hirdetett sztrájkot a frankfurti repülőtéren, az akció hajnal 2 órától este 8 óráig tart. Ehhez csatlakozott a németországi szolgáltató szektor szakszervezeti szövetsége (Verdi), amelynek felhívására a müncheni, a hamburgi, az erfurti, a drezdai, a lipcsei, a brémai és a hannoveri repülőtéren is sztrájkolni fognak a biztonsági dolgozók. A sztrájk nagyjából 220 ezer utazót érint, Frankfurtban, a legnagyobb németországi repülőtéren a keddre tervezett 1200 járat közül 470-et előre töröltek.

A dolgozók sztrájksorozata múlt hétfőn kezdődött, munkabeszüntetést tartottak a berlini nemzetközi repülőtereken (Tegel, Schönefeld), a düsseldorfi, a köln-bonni és a stuttgarti repülőtéren. A sztrájkok miatt hatszáznál is több járatot kellett törölni.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 21. 14:00, kedd | Belföld

OGY - Kedden elfogadhatja a parlament a Független Közmédia Testület alapító okiratát

Kedden már el is fogadhatja az Országgyűlés a Független Közmédia Testület alapító okiratát.

2026. Július 21. 07:26, kedd | Belföld

OGY - Magyar Péter: az új köztársasági elnök feltétel nélkül szeresse a hazát

A feltétel nélküli hazaszeretet jelölte meg a következő köztársaságielnök-jelölt előtt lényeges követelményként a miniszterelnök hétfőn napirend előtt az Országgyűlésben.

2026. Július 21. 07:22, kedd | Belföld

Polgár Judit nem vállalja a felkérését a köztársasági elnöki pozícióra

Polgár Judit nem vállalja a felkérését a köztársasági elnöki pozícióra.