Városlista
2025. november 14, péntek - Aliz

Hírek

2018. November 22. 05:00, csütörtök | Külföld
Forrás: Bajnok Artúr, az MTI tudósítója jelenti:

Terrorista gyilkossági kísérlet vádjával letartóztatták a brüsszeli késelőt

Terrorista gyilkossági kísérlet vádjával letartóztatták a brüsszeli késelőt

Terrorista gyilkossági kísérlet vádjával letartóztatás alá helyezték a férfit, aki előző nap megkéselt egy rendőrt Brüsszel központjában - jelentette be az ügyészség szerdán.

A vádhatóság szóvivője korábban megerősítette, a feltételezett merénylő szemtanúk szerint azt kiáltotta, hogy "Allah akbar!" (Allah hatalmas), azonban kiemelte, ennél többre van szükség annak megállapításához, hogy valóban iszlamista terrortámadás történt-e, így tovább vizsgálják a lehetséges okokat.

A gyanúsított kedden reggel 6 óra előtt konyhakéssel támadt egy rendőrre a város főtere, a Grand Place közelében. A tettest a rendőr társa többször is meglőtte. A két sebesültet kórházba szállították.

A La Derniere Heure című helyi újság értesülései szerint az elkövető a 34 éves Issam T., akit 2011-ben nyolc éves börtönbüntetésre ítéltek rablótámadások miatt. A tavaly októberben feltételesen szabadlábra helyezett férfi szélsőséges iszlamistaként nem volt ismert a hatóságok előtt.

Bennfentes források szerint a nyomozók a házkutatás során semmilyen jelét nem találták annak, hogy a gyanúsított kapcsolatban állna az Iszlám Állammal vagy más terrorszervezettel - írta a Le Soir című belga napilap.

Koen Geens igazságügyi miniszter leszögezte: mindent meg fognak tenni a történtek pontos felderítése érdekében.

Belgiumban a terrorfenyegetettség szintjét januárban kettesre csökkentették a négyfokozatú skálán, közel két évvel a brüsszeli robbantásos merényletek után.

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 14. 07:31, péntek | Külföld

Ukrán miniszterelnök: a korrupciós botrány miatt minden állami vállalatot ellenőriznek Ukrajnában

Az energetikai szektorban leleplezett korrupciós ügy miatt minden állami vállalatot ellenőriznek Ukrajnában - jelentette be Julija Szviridenko miniszterelnök csütörtökön a Telegramon.

2025. November 13. 07:27, csütörtök | Külföld

Újraindulhat az amerikai kormányzat működése, a Kongresszus elfogadta az átmeneti költségvetést

Az amerikai Kongresszus alsóháza elfogadta a szövetségi intézmények finanszírozásáról szóló, így a kormányzati működés újraindulását lehetővé tevő átmeneti költségvetési törvényt szerdán.

2025. November 12. 07:25, szerda | Külföld

Budapesti békecsúcs - Szergej Lavrov: Moszkva kész megvitatni Washingtonnal a találkozó előkészítésének folytatását

Oroszország továbbra is kész megvitatni az Egyesült Államokkal a budapesti csúcstalálkozó előkészítésének folytatását -

2025. November 09. 09:50, vasárnap | Külföld

Ukrajnai háború - Kreml: nem lehet előre jelezni a budapesti csúcs időpontját

Nem lehet előre jelezni a budapesti orosz-amerikai csúcstalálkozó időpontját - jelentette ki Dmitrij Peszkov, az orosz elnök sajtótitkára pénteken újságíróknak.