Hírek
2015. November 18. 09:14, szerda |
Belföld
Forrás: police.hu/hirado.hu
Terroristákat pénzelő angol párost fogtak el Békésben
A két férfit Lőkösházán igazoltatták, amikor kiderült: korábban mindkettőjüket terrorcselekmény-finanszírozása miatt ítélték börtönbüntetésre.
Lökösháza vasúti határátkelőhelyén a Bukarestbe tartó Ister nemzetközi gyorsvonat utasai közül november 14-én két együtt utazó férfi nem tudta igazolni magyarországi tartózkodásának jogszerűségét, és állampolgárságát a békési rendőröknek. Egyiküknél volt ugyan egy angol vezetői engedély, a másiknál azonban még az sem – mindössze egy Koránt adott át a rendőröknek. Előállították őket.
A határrendészeti kirendeltségen kiderült, az angol jogosítvány valódi, tényleg a 44 éves K. Simon Jonathan brit állampolgáré. Útitársát bemondott személyi adatai alapján a brit konzuli ügyelet nem tudta angol állampolgárként azonosítani. Mindketten kiutasítást előkészítő őrizetbe kerültek. Az idegenrendészeti eljárás során az addig azonosítatlan férfi közölte valódi nevét: B. Trevor, szintén brit állampolgár és 40 éves.
Ügyükben tegnap délután történt változás: a schengeni körözési rendszerben megjelent mindkettőjük európai elfogatóparancsa. A két férfi nem jelezte az angol hatóságoknak, hogy elhagyják Angliát, pedig erre bírósági ítélet kötelezte őket. Korábban ugyanis terrorcselekmény-finanszírozása miatt egy alkalommal másfél évet, egy másik alkalommal három és fél évet töltöttek börtönben, 2009-ben szabadultak, és az ítélet szerint a szabadulásukat követő tíz évig csak az angol hatóságok engedélyével hagyhatták volna el Angliát.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 07. 12:29, szombat | Belföld
Navracsics Tibor: az ajkai a Dunántúl egyik legversenyképesebb kórháza
2026. Február 07. 10:00, szombat | Belföld
Szijjártó Péter: Paks II. mától jogilag és gyakorlatilag is építés alatt álló atomerőműnek minősül
2026. Február 07. 09:15, szombat | Belföld
KSH: 3,2 százalékkal csökkent az ipar teljesítménye 2025-ben
2026. Február 06. 14:00, péntek | Belföld
Választás 2026 - Megérkeznek az első értesítők a postaládákba
Pénteken érkeznek az első értesítők a postaládákba az április 12-ei országgyűlési választásról.
