Hírek
2016. Augusztus 07. 05:00, vasárnap |
Belföld
Forrás: mti
Terrorizmus - fontos lenne növelni a rendőrség iránti bizalmat

Gyarmati István biztonságpolitikai szakértő szerint fontos lenne növelni a rendőrség iránti bizalmat Magyarországon, hogy a gyanús eseteket jelentsék a hatóságnak.
A szakértő az M1 aktuális csatorna szombat esti műsorában azzal kapcsolatban mondta ezt, hogy az európai államok látványosan és érezhetően megerősítették a rendőrséget és a titkosszolgálatokat és arra ösztönzik az embereket, hogy tegyenek meg mindent saját biztonságuk érdekében.
Gyarmati István szerint érthetőek az egyének önvédelemmel kapcsolatos lépései, az önvédelmi eszközök vásárlása mindaddig, amíg betartják a törvényt. Ugyanakkor megjegyezte, hogy Európa e tekintetben nem jut odáig, mint az Egyesült Államok, ahol szabadabban lehet fegyvereket vásárolni.
A legutóbbi, brüsszeli rendőrtámadással kapcsolatban azt mondta, nem koordinált támadásról lehet szó, ezeket "ingyen" megkapja az Iszlám Állam, később pedig magára vállalja. Az ilyen esetek ellen nehezen lehet védekezni, mert nincs előtte kommunikáció.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 06. 07:27, péntek | Belföld
NGM: a hőségben figyelni kell a dolgozók megfelelő folyadékpótlására és a pihenőidők beiktatására
2025. Június 05. 07:56, csütörtök | Belföld
Kocsis Máté: nem szavaz nyár előtt az Országgyűlés az átláthatósági törvényről
Leveszik az átláthatósági törvényt a törvényalkotási bizottság csütörtöki napirendjéről, és nem szavaz róla az Országgyűlés nyár előtt - mondta Kocsis Máté, a Fidesz parlamenti frakcióvezetője az Indexnek.
2025. Június 05. 07:55, csütörtök | Belföld
Hőség - Másodfokú hőségriasztás lépett életbe
Életbe lépett csütörtökön 0 órakor az országos tisztifőorvos által az ország egész területére kiadott másodfokú hőségriasztás, amely vasárnap éjfélig tart.
2025. Június 05. 07:53, csütörtök | Belföld
Gulyás Gergely: nem kifelé tartunk a háborúból, hanem befelé
A háború egyelőre nem a béke irányába halad, sőt az elmúlt héten történtek csökkentik a valószínűségét a gyors békének - jelentette ki Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter a szerdai kormányülést követő Kormányin