Hírek
2013. Január 28. 11:37, hétfő |
Külföld
Forrás: mno.hu
Tilos lesz ételt fotózni

Az éttermek tulajdonosainak elege van a vakukból és a kameraállványokból.
A New York Times online kiadása nemrég egy eddig vélhetően kevesek által ismert tényállásra hívta fel a figyelmet, a cikk szerzőjének állítása szerint ugyanis a metropolis egyre több éttermében gondolkodnak az ételüket fotózó vendégek kiebrudalásáról vagy legalábbis a vakuhasználat betiltásáról.
Az étel fotózása egy hazánkban is terjedő trend, amely önmagában tulajdonképpen nem jelent problémát, a cikk szerint az éttermek tulajdonosainak is inkább csak a fotózkodók neveletlen fajtájából van elegük, akik folyamatos vakuvillogtatása zavarja a többi vendég étkezését. A cikk szerint még olyanok is vannak, akik háromlábú kameraállványt visznek magukkal a minél tökéletesebb képek készítése érdekében, míg mások felállnak székükre, hogy megfelelő távolságból tudják megörökíteni tányérjuk tartalmát. A „foodstagramozás” betiltása ellen érvelők szerint a kényelmetlenségek ellenére az éttermek komoly ingyenreklámot kapnak a hóbortnak köszönhetően, ráadásul az utóbbi években pont ők próbálták rászedni a vendégeket az efféle közösségi hirdetésre (például kedvezményt kaptak a FourSquare-en bejelentkezők).
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 17. 07:34, szerda | Külföld
Az ügyész halálbüntetést javasol a Charlie Kirk elleni merénylet gyanúsítottjára
Az ügyész halálbüntetés javaslatával nyújtotta be a vádiratot a bírósághoz a Charlie Kirk elleni halálos merénylettel gyanúsított Tyler Robinson ügyében kedden.
2025. Szeptember 16. 07:49, kedd | Külföld
A lengyel államvédelmi szolgálat semlegesített egy drónt a kormányzati épületek felett
A varsói Belweder elnöki palota és a közelében álló kormányzati épületek felett repülő drónt semlegesített a lengyel államvédelmi szolgálat (SOP) - közölte Donald Tusk lengyel kormányfő hétfő este az X-en.
2025. Szeptember 16. 07:44, kedd | Külföld
Donald Trump kilátásba helyezte, hogy belföldi terrorszervezetté nyilvánítja az antifa mozgalmat
Donald Trump amerikai elnök kilátásba helyezte, hogy belföldi terrorszervezetté nyilvánítja az antifa mozgalmat.
2025. Szeptember 15. 07:52, hétfő | Külföld
Donald Trump szerint az Egyesült Államoknak meg kell gyógyulnia a megosztottság okozta sebekből
Donald Trump amerikai elnök szerint az Egyesült Államoknak meg kell gyógyulnia a megosztottság okozta sebekből - az amerikai elnök erről az NBC News televízió vasárnapi politikai magazinjának adott telefoninterjúban beszélt.