Városlista
2025. február 23, vasárnap - Alfréd

Hírek

2016. November 16. 14:58, szerda | Bulvár
Forrás: mti

Tíz napon belül kétszer esett teherbe egy ausztrál nő

Tíz napon belül kétszer esett teherbe egy ausztrál nő

Tíz nap különbséggel fogant ikreknek adott életet egy ausztrál nő, akinek korábban azt mondták a szakemberek, hogy talán sohasem fog teherbe esni.

Kate Hill policisztás petefészek szindrómával (PCOS) küzdött, a hormonális megbetegedés miatt nem volt peteérése, ezért hormonkezelést kapott - írta a BBC News.

A jelek szerint az asszony két különböző időpontban esett teherbe ikreivel, annak ellenére, hogy az érintett időszakban mindössze egyszer élt védekezés nélküli szexuális életet. Rendkívül ritka jelenség, hogy egy már várandós nő ismét teherbe esik.

Charlotte és Olivia tíz hónappal ezelőtt jöttek a világra eltérő testhosszal és súllyal. Az ikrek a magzati fejlődésnek is eltérő fokát érték el. "Igazság szerint nem is tudatosult bennünk, hogy milyen különleges helyzetben vagyunk, amíg meg nem születtek a lányok" - mondta Hill.

A teherbe esés hatására leáll a havi peteérés, ám nagyon ritka esetekben előfordul, hogy kiszabadul még egy érett petesejt, amely, ha megtermékenyül és beágyazódik, ugyanúgy egészséges terhesség válhat belőle. A világon eddig mindössze tíz ilyen esetet, úgynevezett szuperfetációt dokumentáltak.

Az ausztrál pár orvosa, Brad Armstrong szerint az állapot ritkasága miatt maga is kénytelen volt alaposan utánanézni az interneten a hasonló eseteknek.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Február 23. 08:52, vasárnap | Bulvár

Vatikán: Ferenc pápa állapota továbbra is kritikus, légzési rohama volt

Ferenc pápa állapota továbbra is kritikus, nincsen túl a veszélyen, hosszabb asztmás légzési rohama volt - közölte a Szentszék szombat este.

2025. Február 22. 08:19, szombat | Bulvár

Kristály Medve díjat nyert Balogh Mirjána animációja a Berlinalén

A legjobb rövidfilmnek járó Kristály Medve díjat nyerte el Balogh Mirjána Wish You Were Ear című animációja péntek este a 75. Berlini Nemzetközi Filmfesztiválon - közölte a Nemzeti Filmintézet (NFI) az MTI-vel.

2025. Február 21. 08:14, péntek | Bulvár

Ferenc pápa klinikai állapota enyhe javulást mutat

Ferenc pápa klinikai állapota enyhe javulást mutat - közölte a Szentszék csütörtök este.

2025. Február 19. 07:37, szerda | Bulvár

Jókai 200 - Sulyok Tamás: Jókai a kultúra nagyja, nyelvünk mestere volt

Jókai Mór hűséges hazafi, megfontolt forradalmár volt, és a magyar kultúra nagyja, nyelvünk mestere, korszakos művek alkotója, aki az egész nemzet előtt nyitotta ki az irodalomszeretet kapuját