Hírek
2011. Október 26. 07:45, szerda |
Belföld
Forrás: ELTE
Tízévnyi különbség a várható élettartamban

A brit statisztikai hivatal adatai szerint akár tíz évvel is hosszabb ideig élhetnek azok a most születő gyerekek, akik az ország tehetősebb régióiban élnek.
A brit Office for National Statistics adatai szerint az elmúlt években jelentősen nőtt a különbség a várható élettartamot illetően az ország egyes régiói között. A statisztikusok szerint egy gazdagabb országrészben, városban született brit kisfiúnak akár 13,5 évvel hosszabb életkilátásai is lehetnek, mint a vele egy időben, de szegényebb körülmények között világra jött társának.
Az előrejelzés szerint például a 2004-2006 között London Kensington vagy Chelsea kerületében született fiúgyermekek és az ugyanezen időszakban a skóciai Glasgow városában világra jött fiúk várható élettartama közötti különbség 12,5 fél év volt. A 2008-2010 között született fiúgyermekek esetében ez már 13,5 év. A lányok esetében ugyanez a különbség 10,1 évről 11,8 évre nőtt.
Becsléseik szerint a 2008-2010 között Glasgowban született fiúk várható élettartama 71,6 év, a lányoké 78 év. Mindez azt jelenti, hogy a skót gyerekekkel ellentétben a főváros előkelőbb negyedeiben született fiúk több mint 80, a lányok közel 90 évig élhetnek.
A statisztikai hivatal szerint a várható élettartamok közötti növekvő különbség egyértelműen mutatja a gazdagabbak - szegényebbek életvitele közötti egyensúlytalanságot, és azt, melyik társadalmi réteget mennyire sújtja a recesszió. Előbbiek más jellegű egészségügyi problémákkal is küzdenek, hiszen nem okoz számukra problémát a számlák befizetése vagy a kiegyensúlyozott táplálkozásról való gondoskodás.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Május 16. 09:10, péntek | Belföld
Szijjártó Péter: százmilliárd forintos budapesti beruházást jelentett be a BYD
Mintegy százmilliárd forint értékű beruházást jelentett be a BYD kínai autógyártó, amelynek keretében a cég a magyar fővárosba telepíti az európai vállalati és fejlesztési központját
2025. Május 16. 09:08, péntek | Belföld
Czomba Sándor: elérhető a 85 százalékos foglalkoztatási arány
Magyarország elérheti a 85 százalékos foglalkoztatási arányt 2030-ra - mondta Czomba Sándor csütörtökön Budapesten, a WHC Csoport és az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány konferenciáján.
2025. Május 16. 09:04, péntek | Belföld
Orbán Viktor: a jövő autóit is Magyarországon fogják gyártani
A BYD gyárral kötött mostani megállapodás azt jelenti, hogy a jövő autóit is Magyarországon fogják gyártani
2025. Május 15. 07:11, csütörtök | Belföld
Közös éleslövészetet tartanak a Magyar Honvédség területvédelmi ezredeinek katonái és az Ohiói Nemzeti Gárda Bakonykútiban
Közös éleslövészetet tartanak a Magyar Honvédség négy területvédelmi ezredének kijelölt tartalékos katonái és az Ohiói Nemzeti Gárda a Fejér vármegyei Bakonykútiban található lőtéren, a gyakorlat a Valiant Panther 2025 nevet viseli