Hírek
2019. Április 02. 05:00, kedd |
Külföld
Forrás: mti
Tízezrek folyamodtak letelepedési engedélyért a Brexit miatt Nagy-Britanniában
Több mint 50 ezer külföldi EU-állampolgár folyamodott letelepedett státusért a brit hatóságokhoz az új elbírálási rendszer szombati teljes körű indulása óta - közölte hétfőn a brit belügyminisztérium.
A tárca tájékoztatása szerint már a rendszer próbaüzeme alatt, amely hét hónapig tartott, 230 ezren benyújtották letelepedési folyamodványukat, vagyis eddig több mint 280 ezer külföldi EU-állampolgár igényelte a letelepedett jogi státust.
A brit kormány döntése alapján azok a külföldi EU-polgárok, akik törvényesen és életvitelszerűen Nagy-Britanniában laknak, a brit EU-tagság megszűnése (Brexit) után is maradhatnak az országban, és érvényben maradnak jelenlegi jogosultságaik is, de letelepedett státusért - vagyis meghatározatlan időre szóló tartózkodási engedélyért - kell folyamodniuk a brit belügyminisztériumhoz.
A brit kormány egy hete országos kampányt is indított, arra biztatva a külföldi EU-állampolgárokat, hogy maradjanak Nagy-Britanniában és folyamodjanak a letelepedett státusért.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Május 19. 07:22, hétfő | Külföld
Román elnökválasztás: A független jelölt legyőzte a magyargyűlölő Simiont
2025. Május 18. 08:24, vasárnap | Külföld
Donald Trump hétfőn tárgyal Vlagyimir Putyinnal
Donald Trump amerikai elnök szombaton a Truth Social nevű közösségi oldalán bejelentette, hogy hétfőn telefonon tárgyal Vlagyimir Putyin orosz elnökkel az ukrajnai háború leállításáról.
2025. Május 17. 08:25, szombat | Külföld
Leminősítette az Egyesült Államokat a Moody\'s
Megvonta az Egyesült Államoktól a lehetséges legjobb, \"Aaa\" államadós-osztályzatot a Moody\'s Ratings.