Hírek
2019. Augusztus 03. 11:29, szombat |
Külföld
Forrás: mti
Több mint 170 járatot törölnek a Heathrow reptéren a sztrájk veszélye miatt
Összesen több mint 170 járat törlésére készülnek a londoni Heathrow repülőtéren hétfőn és kedden a bérviták következményeként kialakult sztrájkveszély miatt.
A Unite szakszervezeti szövetség hozzávetőleg négyezer tagja, mások mellett szerelők, tűzoltók és a biztonsági személyzet tagjai péntek este szavaztak a sztrájk lehetőségéről, amelyet 88 százalékuk támogatott.
Amennyiben a munkabeszüntetést a terveknek megfelelően megtartják augusztus 5-én és 6-án, 2500 ember eshet ki a munkából a brit főváros első számú repülőterén. A szakszervezetek augusztus végére újabb 48 órás sztrájkot helyeztek kilátásba.
Az elővigyázatosságból elrendelt járattörlések 91 légitársaságot érintenek, köztük a British Airwayst.
Az utasokat felszólították, hogy időben tájékozódjanak járatukról, és a szokásosnál is korábban, legalább három órával az indulás előtt érjenek ki a repülőtérre.
A Heathrow a világ második legforgalmasabb repülőtere a dubaji nemzetközi repülőtér után, Európában pedig a legnagyobb forgalmú. 2018-ban több mint 80 millió utasa volt.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 28. 07:48, vasárnap | Külföld
Londoni elemzők: a következő másfél évtizedben az Egyesült Államok marad a világ legnagyobb gazdasága
Londoni pénzügyi elemzők szerint a következő másfél évtizedben várhatóan az Egyesült Államok marad a világ legnagyobb gazdasága.
2025. December 27. 10:18, szombat | Külföld
Kreml: Moszkva és Washington megállapodott a tárgyalások folytatásában
A Kreml és a Fehér Ház megállapodott az ukrajnai rendezési tárgyalások folytatásáról – jelentette be Dmitrij Peszkov, az orosz elnök sajtótitkára újságírók előtt pénteken Moszkvában
2025. December 27. 10:16, szombat | Külföld
Donald Trump szerint Volodimir Zelenszkij nem rendelkezik semmivel az ő jóváhagyása nélkül
Az amerikai elnök a többi között így foglalta össze várakozásait az ukrán elnökkel vasárnapra tervezett találkozóját megelőzően, a Politico hírportálnak pénteken adott interjúban.
2025. December 26. 09:24, péntek | Külföld
Az Egyesült Államok katonai akciót hajtott végre Nigériában az Iszlám Állam terrorszervezet ellen a keresztények védelmébenAz Egyesül
Az Egyesült Államok katonai akciót hajtott végre Nigériában az Iszlám Állam terrorszervezet ellen a keresztények védelmében
