Hírek
2017. Május 22. 12:42, hétfő |
Külföld
Forrás: mti
Több mint 400 kiló heroint foglaltak le a bolgár-román határon
A bolgár hatóságok 423 kilogramm heroint találtak egy építőanyagokat szállító kamionban a bolgár-román határ Vidin és Calafat közötti átkelőhelyén - közölte hétfőn a Mediafax román hírügynökség.
A Digi24 román hírtelevízió beszámolója szerint ez minden idők legnagyobb kábítószerfogása Bulgáriában
Az Iránból indult szállítmányt a bolgár és román hatóságok közös ellenőrzésén gyanúsnak találták és visszafordították bolgár területre egy alaposabb átvizsgálásra. A 70 százalékos tisztaságú heroin - melynek értékét a bolgár hatóságok 32,5 millió euróra (tízmilliárd forintra) becsülték - az építőanyagok közül került elő mintegy négyszáz zacskóba csomagolva. A szállítmány címzettje egy hollandiai cég volt.
A Digi24 román hírtelevízió beszámolója szerint az Iránból indult rakományt egy bulgáriai raktárban átpakolták egy bolgár teherautóba. Utóbbinak a sofőrjét és a raktár tulajdonosát őrizetbe vették a bolgár hatóságok.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 28. 07:48, vasárnap | Külföld
Londoni elemzők: a következő másfél évtizedben az Egyesült Államok marad a világ legnagyobb gazdasága
Londoni pénzügyi elemzők szerint a következő másfél évtizedben várhatóan az Egyesült Államok marad a világ legnagyobb gazdasága.
2025. December 27. 10:18, szombat | Külföld
Kreml: Moszkva és Washington megállapodott a tárgyalások folytatásában
A Kreml és a Fehér Ház megállapodott az ukrajnai rendezési tárgyalások folytatásáról – jelentette be Dmitrij Peszkov, az orosz elnök sajtótitkára újságírók előtt pénteken Moszkvában
2025. December 27. 10:16, szombat | Külföld
Donald Trump szerint Volodimir Zelenszkij nem rendelkezik semmivel az ő jóváhagyása nélkül
Az amerikai elnök a többi között így foglalta össze várakozásait az ukrán elnökkel vasárnapra tervezett találkozóját megelőzően, a Politico hírportálnak pénteken adott interjúban.
2025. December 26. 09:24, péntek | Külföld
Az Egyesült Államok katonai akciót hajtott végre Nigériában az Iszlám Állam terrorszervezet ellen a keresztények védelmébenAz Egyesül
Az Egyesült Államok katonai akciót hajtott végre Nigériában az Iszlám Állam terrorszervezet ellen a keresztények védelmében
